Laptop Fanı ile Ne yapılabilir?

acv

Megapat
Makaleler
1
Yer
Sehit Muhtar/Zambak Sok./Gumus Gerdan Apt./Beyoglu
Merhaba arkadaşlar. Elimde eski bir cooler master laptop soğutucusu vardı. Geçen ay bozuldu (büyük ihtimal USB den elektrik alan kablo) ben de sıkıntıdan sökeyim dedim. Şuanda elimde şu halde 2 tane fan var. Kendime vantilatör yapmayı planlıyordum ancak nasıl bağlayacağımı bilmiyorum. Bu fanlar nasıl değerlendirilir?
Not: masaüstü pc yok o yüzden egzoz fan gibi bir şey yapamayacağım.

uploadfromtaptalk1439846960307.jpg

Kabloları kesip başka bir kablo ucu ile bağlamalısın mesela USB olabilir bilgisayarına bağladığında çalışırlar.
Buradan yararlana bilirsin Kırmızı ve siyah kablolar elektirik trafiği
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
-ScReaM- Adamın fanı var zaten neden CD ile uğraştırıyorsun ki?
Konu sahibi. Fanları üst üste koy ve silikon tabancası yardımı ile birbirine yapıştır. Sonra bir adet USB kablosu ya da 12 V adaptör bulman lazım. Adaptör bulursan daha iyi olur. Eğer USB kablosu bulursan kablodan 4 adet kablo çıkar. Bu kablolardan kırmızı olan + siyah olan - şeklinde olur. USB nin kırmızısını fanın kırmızısına bağlayacaksın. Sonra da aynı işlemi siyah kablolar için de yap. İşte bu kadar. Sormak istediğin başka bir soru varsa sorabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı