Laptop fanı yağlamak için hangi yağ kullanılır?

krekeas

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar diger konulara baktım ama aradığım cevabi bulamadım o yüzden konu acmak istedim. Laptopumun fani dışarıya hava atmiyor o yüzdende soğutamiyor. Yağlıyorum 2 saat falan gayet güzel çalışıyor ama yağ kuruyunca gine soğutmuyor o yüzden sizden hangi yağı kullanmma gerektiğini sormak istedim?
(PC fanim puntonlu olduğu icin icini acamiyorum dışarıdan sikmam gerekiyor)

Wülth sıvi gres olur mu?

Dışarıdan sıkarak olmaz içindeki bronz alaşım yatağa yağı sürmen lazım kısaca pres yerleri sökmeden düzgünce yağlayamazsın. Taktik vereyim pres yerlerin üstlerini falçatayla kes kapağı sök fanı çıkar yatağı yağla (toz girmesin) fanı tak kapağı pres yerleri oturcak şekilde kapat bir iki tanesinin üstüne Japon yapıştırıcısı damlat (hepsine değil).

Onu yapabilecegimden hiç emin değilim izledigim videoda adam dışarıdan sikarak yapıyordu linkini atarim simdi

Fanim ayni bu sekilde ici acilmiyor böyle yaparsam olmaz mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
7.dk

Laptopom oyuncu laptopu falan değil eski yadigar bir şey.
i3 5005U.
Intel HD Graphics 5500.
8 GB RAM.
Markasi HP ama modelini bilmiyorum laptop bayağı eski.

Bilgisayarcilara hiç guvenmiyorum SSD ve RAM takmasi icin verdigmiz adam PC'yi aldi 1 ay vermedi ve lisansli Windows'lu PC'ye bize hiç bise sormadan Windows 10 Pro yukleyip KMSpico yüklemiş.

Peki selsil ile yagliyabilir miyim WD-40 bulamadım da.

Su konuda fotografını attım.

Son düzenleme:
Wd-40 ile yağlanmaz hatta tam aksine wd-40 yağ çözücüdür ama yağlamadan önce eski yağı temzlemeni tavsiye ederim yağ çözücü kullanabilirsin

Geri
Yukarı