Laptop fanındaki tozlar elektrik süpürgesi ile çekilir mi?

onurakcali06

Hectopat
Daha fazla  
Neredeyse 4 yıllık bir Laptopum var ve fanı çok fena tozlanmış durumda. Fanı çıkartarak temizlemek isterdim ama öylesi konularda pek tecrübeli değilim kablosu da ince, zarar veririm diye korkuyorum. Bazılarının elektrik süpürgesi ile tozları çektiğini duydum, bende fanın statik elektrik olup zarar görmeyeceği şekilde uzaktan süpürge ile tozlarını almayı düşünüyorum. Sizce bir zararı olur mu? Ya da sizin bildiğiniz başka bir yöntem var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neredeyse 4 yıllık bir Laptopum var ve fanı çok fena tozlanmış durumda. Fanı çıkartarak temizlemek isterdim ama öylesi konularda pek tecrübeli değilim kablosu da ince, zarar veririm diye korkuyorum. Bazılarının elektrik süpürgesi ile tozları çektiğini duydum, bende fanın statik elektrik olup zarar görmeyeceği şekilde uzaktan süpürge ile tozlarını almayı düşünüyorum. Sizce bir zararı olur mu? Ya da sizin bildiğiniz başka bir yöntem var mı?
Kullanabilirsiniz ancak fanı tutun dönüp ters akım yaratmasın. Mümkünse fırça ucunu kullanın.

Yakınında zarar verebileceğiniz parça olmadığına eminseniz olur.
Ben ıslak mendilin bir ucuna kalem yerleştirip fazlalığını alıyorum sonrasında kurumasını bekleyip süpürgeyle çekiyorum.

Neredeyse 4 yıllık bir laptopum var ve fanı çok fena tozlanmış durumda. Fanı çıkartarak temizlemek isterdim ama öylesi konularda pek tecrübeli değilim kablosu da ince, zarar veririm diye korkuyorum. Bazılarının elektrik süpürgesi ile tozları çektiğini duydum, bende fanın statik elektrik olup zarar görmeyeceği şekilde uzaktan süpürge ile tozlarını almayı düşünüyorum. Sizce bir zararı olur mu? Ya da sizin bildiğiniz başka bir yöntem var mı?

Fazla tozlar parçalara dokunmadan sürekli aynı yere tutmayacak şekilde alınabilir fakat ince tozlar fırça ile alınmalı zaten süpürge ile alamazsın.

Kompresörle temizleyebilirsin varsa eğer, yoksa da resim fırçası ideal ve parçalara zarar vermeyecektir. En az 6 ayda bir temizlemeyi ihmal etmeyin.

Geri
Yukarı