Laptop Fanını Yağlamak

One Way Trigger

Hectopat
Daha fazla  
Daha öncesinde CPU ve GPU fanlarımın içini açarak tozdan bir güzel arındırmıştım ve çok iyi olmuştu fakat yüksek devirlerde sürtünme, takılma, traktör motoru gibi hırrr hırrr sesler geliyor. Sizce Çok amaçlı gres yağı alıp bobine uygularsam iyi olur mu? Çalışmasında sorun yok dediğim gibi sadece gürültülü çalışıyor. Bunu uykulayıp fıssssss sesini duymak istiyorum
Bilgisayarımın son durumu:

Son düzenleme:
Yağlayıp deneyin muhtemelen geçer.

Sürülebilir, hatta birçok laptop fan modeli bobininden ayrılır, onlarda direk sürebilirsiniz. Ama gres yağı biraz ağır gelebilir, sıvı makine yağı tavsiye edilir.

Singer dikiş makinası yağı 100ml Bu ürünü buldum yorumlarda yazanlar:
Bunu almak mantıklı geldi. Herkese teşekkür ediyorum. Konuya hakim olan başka bir tavsiyede bulunacak olan varsa sevinirim.

Hocam konuyu hortlatıyorum ama, hangi yağı kullandınız ve ne gibi sonuçlara ulaştınız paylaşabilir misiniz?
Singer kullandım gayet mennun kaldım. Tıkırtılar vs. kesildi. Bence rahatlama oldu. Fakat dün kuzenimin bilgisayarının fanını temizleyip yağlamak için fanı çıkarırken fan kırıldı. Sanırım iyice gevrekleşmiş. O yüzden yeni fan alacağım. Hiç bakım yapılmadıysa yıllarca dikkat edin.

Singer yağı kullandığınızda fanda tozlanma falan oldu mu hocam. Hani yağ sürersinizde tozlar yağa yapışır ya onun gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…