Laptop gün içinde üç kez şarja takılıp çıkarılabilir mi?

Pilde kullanım oyun için uygun değildir. Ne kadar az şarja takıp cikarirsaniz pil ömrü açısından o kadar iyi. İki haftada bir deşarj etmen yeterli %0'a kadar.

Gün içinde laptopumu sıklıkla kullanıyorum. Şarjı 2-3 saat gidiyor oyun oynarsam 1 saate düşüyor. Bende hep şarjı dolana kadar şarjda, dolduktan sonra şarjı çıkarıp oynuyorum ve bitince bir daha takıyorum. Bunu günde 2-3 kez yapıyorum bu yüzden uzun süreli kullanımda bir sıkıntı olur mu?

Pile elveda de.

Özellikle oyun oynarken bilgisayarı pilde kullanmak büyük performans kaybına neden olur.
evet biliyorum çok sıkıntı olmuyor benim için
Bu arada; Tamamen desarj Lityum tabanlı piller için zararlı. 15-20%'nin altına indikten sonra pilde kimyasal hasar oluşmaya başlar. Pildeki voltajın son damlasına kadar kullanmaktan sakının.
son damlasına kadar kullanmıyorum. %10a düşünce uyarı veriyor geri takıyorum. Ne yapmam lazım peki
Neden çıkartıyorsun ki? Çıkardığın zaman bataryayı kullanıyor prizde kullanınca batarya ömrü düşmüyor.
Yani prizde kullansam daha iyi. Teşekkürler

Kötü bir şey yapıyorsun. Prizden çıkarma, sen o bataryayı sürekli şarj/deşarj döngüsünde bırakırsan çok daha kısa sürede ömrünü tüketecek. Bataryayı dolu şekilde kenara koysan da ömrünü tüketecek.

Sana kim öyle kullanmanı söylemişse dinleme, sen öyle düşünmüşsen de olabilecek en kötü tercihi yapmışsın.

Kötü bir şey yapıyorsun. Prizden çıkarma, sen o bataryayı sürekli şarj/deşarj döngüsünde bırakırsan çok daha kısa sürede ömrünü tüketecek. Bataryayı dolu şekilde kenara koysan da ömrünü tüketecek.

Sana kim öyle kullanmanı söylemişse dinleme, sen öyle düşünmüşsen de olabilecek en kötü tercihi yapmışsın.
Tamamen haklısın dostum onu söyleyenler genelde eski kafa oluyor.

ben öyle düşünmüştüm. Sağol teşekkürler yapmam bir daha.

Yeni konular

Geri
Yukarı