Laptop harici SSD %100 disk kullanımını çözer mi?

BozKurTum

Centipat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımda kasmalar olmaya başladı. Nedenine baktığımda disk kullanımı %100 olarak gözüküyor, disk değiştirmeden her yolu denedim bir faydasını görmedim.

Hard Disk'imi de SSD disk ile değiştirmek istemiyorum içindeki bilgiler bana lazım, SSD'ye kopyalamak ile de uğraşmak istemiyorum.
Bulduğum çözüm harici bir SSD almak lakin almış olduğum SSD'nin içinde hiçbir şey kurulu olmayacağından dolayı en basitinden Windows'un bile kurulu olmadığı düşünürsek, alacak olduğum harici SSD benim sorunumu çözer mi?
Düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözmez hocam. Yalnızca depolama alanı kazandırır. Windows 10 ile SSD kullanın derim. Zaten eski diski de silmek zorunda değilsiniz.

Tercihinize göre Harici SSD veya HDD alarak önemli verilerinizi depolamanızı önerebilirim.
Bunun haricinde bilgisayarınızda biraz temizlik yapmanız iyi olacaktır.

Windows + R bastıktan sonra çalıştır ekranına %temp% yazarak klasördeki verileri silmenizi öneririm.
iyi sosyaller.

Çözmez hocam. Yalnızca depolama alanı kazandırır. Windows 10 ile SSD kullanın derim. Zaten eski diski de silmek zorunda değilsiniz.

Teşekkürler cevap için o halde Win kurulu bir harici SSD almam gerekiyor anladığım kadarıyla
Peki hard disk'imde kurulu olan Windows 10 yüzünden sorun yaşanır mı?

Hayır işletim sistemini SSD'ye kurmadan nasıl bir çözüm bekliyorsunuz?
işletim sistemi Hard disk'e kurulu olduğundan böyle bir soru geldi aklıma nasıl olur diye sordum.
Cevabınız için teşekkür ederim.

Tercihinize göre harici SSD veya HDD alarak önemli verilerinizi depolamanızı önerebilirim.
Bunun haricinde bilgisayarınızda biraz temizlik yapmanız iyi olacaktır.

Windows + r bastıktan sonra çalıştır ekranına %temp% yazarak klasördeki verileri silmenizi öneririm.
İyi sosyaller.

Her türlü temizliği yaptım gerek yönetici dosyalarından gerek kullanıcı dosyalarından temizlik yaptım lakin bir değişiklik olmadı.
Cevabınız için teşekkür ederim.

Yeni SSD'ye de kurulum yapabilirsiniz. Burada sıkıntı olmaz.

Geri
Yukarı