Laptop için 1 TB SSD önerisi

Bütçe
maksimum 4 bin TL o da imkansız gibi bir şey

dante sparda

Picopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
512 gb
Merhaba laptopuma 1 TB SSD arıyorum epeyden baktığımda SSD desteklediğini öğrendim laptopum Lenovo IdeaPad Slim.
i5-12450H işlemci.
8 GB LPDDR5 4800 MHz RAM.
512 GB SSD(512 GB ama sistem dosyaları indirdiğim oyun ve prograamlarla birlikte bana şu an maksimum 250 GB yer kalıyor)
Oyun oynamayı seviyorum(sistemimin kaldırdığı oyunları oynuyorum)
Bu laptop için 1 TB SSD önerir misiniz en ucuz ve aynı zamanda mümkünse en kalitelisi olsun.
Lenovo IdeaPad Slim 3 83ER000WTR(laptop modelinin tam ismi)
Bu da epey linki.

Son düzenleyen: Moderatör:
KC3000'i severek kullanıyorum DRAM'i olan güzel bir SSD 7000/6000MB/s hızlara ulaşabiliyor.
Önerebilirim. Alınca işletim sistemini buna kuracak şekilde bir senaryo izlemeni tavsiye ederim.

Laptopta PCI-e 4.0 M.2 desteği var olarak gözüküyor o yüzden bu SSD'yi öneriyorum.

Kingston KC3000 şu anda 3350 TL.

Hocam biri bunu önermişti.

SSD kötü değil ancak DRAM'e sahip değil.
Alınabilir ama tavsiyem DRAM'e sahip SSD'lerden yana ve kullandığım için KC3000'i öneriyorum.

İkisi kıyaslanacak olursa KC3000 bu kıyaslamayı çok rahat bir şekilde alır.

SSD ÖZELLİK LİSTESİ (DRAM var mı kontrol edebilirsin eğer başka SSD'yi merak edersen)

Hocam peki DRAM tam olarak ne işe yarıyor olayı ne yani.
DRAM veri işlemleri ve hesaplama sırasında geçici verileri saklamak için kullanılır. Buda bilgisayarın genel performansını artırır ve işlemleri daha hızlı hale getirir.

DRAM'li SSD'ler DRAM'sizlere göre gecikme süresi daha azdır.

Ek olarak SSD'nin Yüksek hızlarda daha uzun süre kalmasını sağlar, iş yükünü dengeler ve daha uzun ömürlü ve performanslı olmasını sağlar.

Şart mı değil ama bütçen varsa alınması daha iyi olur.

Daha fazla detaya google'dan bakabilirsin.

Almışken DRAM'li bir disk almak diskin uzun vadede yavaşlamamasını sağlar ve ömrünü de artırır. Ben bütçeniz kısıtlıysa Kioxia Exceria G2 1 TB öneriyorum. 1 yıl kullandım ve kullanımım boyunca memnun kaldım. Hız verilerine pek dikkat etmenize gerek olmadığını söyleyebilirim. Verdiği hızı en uzun süre Kioxia koruyacaktır zaten.

Size ekstra bir tavsiye sunmak isterim. 1 TB disk aldıktan sonra laptoptaki 500 GB disk boşa çıkacak. Onu da kullanmaya devam etmek isterseniz bir M.2 kutusu almayı düşünebilirsiniz. Type-C girişinden 1000 MB/s hızlar alabilirsiniz.

Ben bu üründen 2 adet kullanıyorum, gayet memnunum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…