Laptop için ASUS GTX 1650 Ti mı ACER GTX 1650 mi?

bekoysys

Femtopat
Merhabalar. Gamebook alacağım da bütçem doğrultusunda önümde iki sistem var. Sizlere bu iki sistemi kısaca yazacağım ve fikirlerinizi rica edeceğim. Yazarsanız memnun olurum. En iyi oyunları ultra grafiklerde çalıştırmak gibi bir beklentim yok.

ACER:
  • İşlemci teknolojisi: Intel Core i7 9750H (6 çekirdek)
  • İşlemci hızı: 2.6 GHz Turbo Boost 4.5 GHz
  • İşlemci önbellek: 12 MB
  • RAM: 8 GB
  • Ekran kartı: GTX 1650 (4 GB)
  • Ekran yenileme hızı: 60Hz
  • Disk kapasitesi: 1 TB HDD + 128 GB SSD
ASUS:
  • İşlemci teknolojisi: AMD Ryzen 7 4800H (8 çekirdek)
  • İşlemci hızı: 2.9 GHz Turbo Boost 4.2 GHz
  • İşlemci önbellek: 8 MB
  • RAM: 8 GB
  • Ekran kartı: GTX 1650 Ti (4 GB)
  • Ekran yenileme Hızı: 60Hz
  • Disk kapasitesi: 512 GB SSD
Bir de bilen varsa bu iki işlemciden hangisi daha iyi? Core i7 9750H ve Ryzen 7 4800H yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
4800H + GTX 1650Ti tabi ki ama Asus tuf A15 serisinde soğutma problemi var sanırım. Bilgin olsun araştırmak istersin belki.

Donanım Arşivi'nin videosu vardı. Aynı sorunları yabancı test kanallarından da duydum.

Özellik olarak tabii ki alttaki ama Acer'da boş değil.

4800H + GTX 1650Ti tabi ki ama Asus tuf A15 serisinde soğutma problemi var sanırım. Bilgin olsun araştırmak istersin belki.

Donanım Arşivi'nin videosu vardı. Aynı sorunları yabancı test kanallarından da duydum.
Öyle diyorlar zannımca laptop kaba olmasın diye öyle bir konumlandırma ve hava kanalı yapmışlar.
Ben problemlere rağmen alttakini alırdım.

SSD kapasitesi ve 1650 Ti farkıyla Asus diyorum ama laptop seçmek masaüstü seçmeye benzemiyor maalesef. 2 laptop'ın kalitesi ve soğutması ne kadar iyi emin değilim. Bunlar önemli detaylar.

Asus TUF serisinin problemi olmayan ürün sayısı olanlardan az kalacak bu gidişle. ROG'a parası yetmeyenleri avutmak için bu seriyi çıkarıp ikinci kalite ürünlere "gaming" etiketi yapıştırdı Asus heralde 🙄

Doğru koskoca yabancı kanal bile almayın demiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı