Laptop için hangi RAM alınmalı?

barankaplan732

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptop bilgisayarıma RAM güncellemesi yapacağım. Hangi RAM'i almalıyım? DDR kaç almalıyım? Kaç GB'a kadar izin veriyor en fazla? Kaç GB yükseltme yapabilirim? Ekran fotoğraflarımı attım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (367).png
    Ekran Görüntüsü (367).png
    25,9 KB · Görüntüleme: 58
  • Ekran Görüntüsü (368).png
    Ekran Görüntüsü (368).png
    23,8 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle, eğer şu an dizüstünüzde HDD var ise, sadece bir SSD almanız yeter, ancak 2. bir diski, bu durumda HDD, takmak için dizüstünüzün içinde gerekli yer olmayabilir, yani ya HDD'den vazgeçeceksiniz ya da farklı bir yol arayacaksınız. Bu durumu, eğer varsa, DVD Romu söküp oraya HDD Caddy takarak çözebilirsiniz.

Şöyle, eğer şu an dizüstünüzde HDD var ise, sadece bir SSD almanız yeter, ancak 2. bir diski, bu durumda HDD, takmak için dizüstünüzün içinde gerekli yer olmayabilir, yani ya HDD'den vazgeçeceksiniz ya da farklı bir yol arayacaksınız. Bu durumu, eğer varsa, DVD Romu söküp oraya HDD Caddy takarak çözebilirsiniz.
yani şunu anladım ben tekrar kusura bakmayın pek anlamıyorum pc den ama sök tak yaparım yoksa sök tak yapamasam gider direk asusda veya pc cide hallettirirdim ama çok şükür ki tek almak kalıyor bana ben sök tak yapabilirim şimdi benim cd yerinin altı orjinal yani boş diye düşünüyorum hiç açılmamış pc zaten orjinal pc lerde benim bildiğim cd yerinin orda disk misk yok bomboş oraya bi dönştürücü alarak ssd yapabiliormuşum sizden böyle anladım bide orası boşsa bende şuan ki bence boş videolarda herkes dönüştürücü alıp takıor oraya disk o zaman bende sadece bir disk var o da hdd dimi veya şuan bende olan disk hdd mi ssd mi bide eğer o cd yerinin altına o malzemeyi alıp disk takarsam orası ssd mi hdd mi olucak bidee hem hdd hemde ssd kullanabilirmiyim aynı anda

Hocam öncelikle yazım tarzınızı düzeltirseniz sevinirim, evet anlıyorum şu an her şeyi sormak istiyorsunuz ancak koskoca yazıda ne bir virgül, ne bir nokta var, anlamak gerçekten güç oluyor.

• CD yerinin altı demeyelim de, CD yerinin kendisini sökmeniz lazım, onu da şöyle anlatayım, dizüstünü ters çevirince, CD taktığınız yerin orta noktasından kasanın ortalarına doğru gittiğiniz de bir adet vida olacak, o vidayı söktüğünüz anda çekerek CD-ROM'u sökebilirsiniz.
  • Evet, CD-ROM'unuzun kalınlığına göre 9,5mm ya da 12,7mm'lik bir HDD Caddy alarak yeni diskinizi içine yerleştirip, CD-ROM'un dışarıdan gözüken kısmını da söküp, bu Caddy'e takarak geri montesini sağlayabilirsiniz.
  • Bilgisayarınızda takılı olan diskin ne olduğunu öğrenmek için "Aygıt Yöneticisi" 'ne girip ardından "Disk Sürücüleri" sekmesine tıklayarak orada yazan kodu "Google" 'da aratmanız sonucunda diskinizin HDD mi yoksa SSD mi olduğunu öğrenebilirsiniz.
  • CD-ROM'un içine taktığınız diskin bir önemi yok, eğer CD-ROM'unuz Sata 2 destekli ise SSD den tam performans alamazsınız, onun dışında çalışacaktır.
  • Evet, aynı anda hem SSD hem HDD kullanabilirsiniz.

Hocam öncelikle yazım tarzınızı düzeltirseniz sevinirim, evet anlıyorum şu an her şeyi sormak istiyorsunuz ancak koskoca yazıda ne bir virgül, ne bir nokta var, anlamak gerçekten güç oluyor.

• CD yerinin altı demeyelim de, CD yerinin kendisini sökmeniz lazım, onu da şöyle anlatayım, dizüstünü ters çevirince, CD taktığınız yerin orta noktasından kasanın ortalarına doğru gittiğiniz de bir adet vida olacak, o vidayı söktüğünüz anda çekerek CD-ROM'u sökebilirsiniz.
  • Evet, CD-ROM'unuzun kalınlığına göre 9, 5mm ya da 12, 7Mm'lik bir HDD Caddy alarak yeni diskinizi içine yerleştirip, CD-ROM'un dışarıdan gözüken kısmını da söküp, bu Caddy'e takarak geri montesini sağlayabilirsiniz.
  • Bilgisayarınızda takılı olan diskin ne olduğunu öğrenmek için "aygıt yöneticisi" 'ne girip ardından "disk sürücüleri" sekmesine tıklayarak orada yazan kodu "Google"'da aratmanız sonucunda diskinizin HDD mi yoksa SSD mi olduğunu öğrenebilirsiniz.
  • CD-ROM'un içine taktığınız diskin bir önemi yok, eğer CD-ROM'unuz SATA 2 destekli ise SSD'den tam performans alamazsınız, onun dışında çalışacaktır.
  • Evet, aynı anda hem SSD hem HDD kullanabilirsiniz.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı