Laptop için termal macun önerisi

BerkeUzun

Hectopat
Makaleler
1
Laptopu aldığımdan beri hiç termal macun değiştirmedim. Bu süre de neredeyse 2 yıla tekabül ediyor. Artık oyunlarda işlemci sıcaklığım 80-90 derecelere çıkmaya başladı ben de termal macunumu değiştirmek istedim. Ancak hangisi hem kaliteli hem de uygun fiyatlıdır karar veremedim. Benim aklımda bir adet var o da şu: https://www.hepsiburada.com/coolerm...termal-macun-mgx-zosg-n15m-r2-p-hbv00000na4gy
Başka önerileriniz var mı? 80 TL'yi geçmez ise çok memnun olurum. Ayrıca bir sorum daha var. Verdiğim linkteki macun ile kaç kere değişim yapabilirim? Bir de kaç ayda bir termal macun değişimi yapmalıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha ucuza daha iyi ısı iletkenliğine sahip Arctic MX-4 2019 Edition macunu alabilirsiniz.
80 TL'yi 10 TL kadar aşabilirseniz MasterGel Maker Nano en iyilerinden.
Kaç ayda bir termal macun değişimi yapmalıyım?
Bilgisayarınızın sıcaklık değerleri artmaya başladığında, eskisi gibi 80-90 dereceleri bulmaya başladığında.

Merhaba,

Eğer bütçeniz yeterse "CoolerMaster MasterGel Maker" modelini öneririm. Bunun sebebi ısı iletme becerisinin çok yüksek olması. Zaten termal macunların işini iyi yaptığını Thermal Conductivity W/(mK) değerinden ve ömründen anlaşılır. Aşağıda bazı macunların ısı iletim değerleri var.

CoolerMaster MasterGel Maker 11 W/(mK)
CoolerMaster MasterGel Pro 8 W/(mK)
CoolerMaster MasterGel Reguler 5 W/(mK)
Arctic Mx-4 2019 8.5 W/(mK)

İyi çalışmalar.

Mastergel Maker almaya karar verdim. Sanırım 10 TL fazladan bir şey olmaz. Ancak hala bir sorumu cevaplamadınız ben bu Maker ile kaç defa termal macun değişimi yapabilirim?

Merhaba,
Bu setin içerisinde çok az var ama bir notebook'a rahat rahat yeter. Ben bir yakınımın MSI GT75 Titan laptop'u için kullandım rahat rahat yetti ve arttı bile: Bu şu ana kadar gördüğüm en fazla macun kullanan notebook. Yani sizin notebookunuzun nekadar macuna ihtiyacı var ona göre değişir.

Normal bir notebook'a iki veya üç kez yetebilir ama MSI GT75 Titan'dan iki kez yetermi hiç sanmıyorum :D

Ref: MSI GT75 Titan'ın iç kısmı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı