Laptop için uygun RAM tavsiyesi

BurakGonultas

Hectopat
Yer
Bilgisayar Masası.
Daha fazla  
Öncelikle selamlar, uzun zamandır kullanmakta olduğum laptopum için RAM yükseltmesi yapmayı düşünüyorum. Genellikle oyunlarda sıkıntı yaşadığım için bu sorunu bir nebze de olsa çözmek istiyorum. Ancak laptop donanımı hakkında pek bir bilgim olmadığı için RAM seçimi için sizden yardım istiyorum, CPU-Z adlı programdan almış olduğum SS'leri bırakıyorum;

SS1:https://i.hizliresim.com/JWEpqJ.png
SS2:https://i.hizliresim.com/yjnPNk.png

CPU-Z isimli programda bilgisayarımdaki RAM slotunun 1 olduğu gözüküyor, normalde 2x4 olmak üzere 8 GB RAM takmayı düşünüyordum, ancak konu böyle olunca tek slotluk 8 GB RAM almak zorunda kalıyorum. Almayı düşündüğüm RAM linkini bırakıyorum ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler iyi forumlar.

Link; Kingston HyperX Impact Black 8GB 1600MHz DDR3 Notebook Ram Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediginiz gibi tek RAM slotunuz bulunuyor. Intel, islemcinin 8 GB bellek destekledigini yaziyor. Fakat uretici, HP yani kisitlamalar getirmis olabilir. Online alisveris yerine test ederek alabileceginiz bir yerel firma ile gorusmeniz daha saglikli olacaktir.

Buradaki sayfada Acer'in ayni islemciyi kullandigi bir modelinde 4 GB calistigini yazmis makaleyi yazan kisi. Sizin model hakkinda bilgi goremedim.

Su satici da sizin model icin 8 GB RAM satiyor. Irtibata gecebilirsiniz. Istanbul'da iseniz deneme sansiniz olur.

Dediginiz gibi tek RAM slotunuz bulunuyor. Intel, islemcinin 8 GB bellek destekledigini yaziyor. Fakat uretici, HP yani kisitlamalar getirmis olabilir. Online alisveris yerine test ederek alabileceginiz bir yerel firma ile gorusmeniz daha saglikli olacaktir.

Buradaki sayfada Acer'in ayni islemciyi kullandigi bir modelinde 4 GB calistigini yazmis makaleyi yazan kisi. Sizin model hakkinda bilgi goremedim.

Su satici da sizin model icin 8 GB RAM satiyor. Irtibata gecebilirsiniz. Istanbul'da iseniz deneme sansiniz olur.
Yardımın için çok teşekkür ederim, İzmir'de yaşıyorum. Sanırım yapacak tek şey gidip bir bilgisayarcıya göstermek gibi duruyor. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı