Laptop ısınmadığı halde her 30 dakikada bir kapanıyor

TRUmut27

Centipat
Daha fazla  
Laptopum da bu sıkıntı yeni başladı tam 30 dakikada bir kapanıyor işlemcinin sabit ısısı 40-50 de olsa 70-80 olsa da 30 dakikada kapanıyor.

Laptopum da bu sıkıntı yeni başladı tam 30 dakikada bir kapanıyor işlemcinin sabit ısısı 40-50 de olsa 70-80 olsa da 30 dakikada kapanıyor.

Gün planı seçin > oradan seçili olan planınıza plan ayarlarını değiştir deyip bakın hiçbiri yazıyor ise gelişmişe gelip sabit diski kapatmak için beklenecek süre var 2 tane ikisini de 0 yapın.

Gün planı seçin > oradan seçili olan planınıza plan ayarlarını değiştir deyip bakın hiçbiri yazıyor ise gelişmişe gelip sabit diski kapatmak için beklenecek süre var 2 tane ikisini de 0 yapın.
teşekkürler deneyeceğim ve bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyormu

1680521483646.png
hangisini seçmeliyim

Teşekkürler deneyeceğim ve bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyor mu?

Eki Görüntüle 1725540hangisini seçmeliyim.

Oyun oynuyorsanız Razer Cortex veya yüksek performans eğer prizden çok çıkarıyorsanız dengelide kalabilir dengeli ayarlı zaten eğer oyun oynuyorsanız değiştirin oynamıyorsanız onun üzerinden yapın ve yeniden başlatman gerekmez.

Oyun oynuyorsanız Razer Cortex veya yüksek performans eğer prizden çok çıkarıyorsanız dengelide kalabilir dengeli ayarlı zaten eğer oyun oynuyorsanız değiştirin oynamıyorsanız onun üzerinden yapın ve yeniden başlatman gerekmez.
ben oyun oynuyorum razer cortex e alıcam internetten izlediğim videolarda adamlar işlemci güç yönetimi ile ilgili ayarlar yapıyorlardı

Ben oyun oynuyorum Razer Cortex'e alacağım internetten izlediğim videolarda adamlar işlemci güç yönetimi ile ilgili ayarlar yapıyorlardı.

Tamam birkaç SS göndereyim bu şekilde ayarlayın yapmanız gerekenleri 1 2 3 gibisinden yazıyorum 1'den sonra gelişmiş e girmeniz gerek.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    10,5 KB · Görüntüleme: 15
  • 2.png
    2.png
    3,6 KB · Görüntüleme: 14
"Kendi kendine kapanma sorunlarından bir diğeriyse donanım arızaları. İşlemci, RAM, ekran kartı ve depolama birimlerinde yaşanan sorunları ilk olarak sürücü ve işletim sistemi güncellemeleriyle çözmeyi deneyin. Özellikle ekran kartı sürücülerinde yaşanan hatalardan dolayı aniden kapanma sorunları oluşabiliyor."

"Kendi kendine kapanma sorunlarından bir diğeriyse donanım arızaları. İşlemci, RAM, ekran kartı ve depolama birimlerinde yaşanan sorunları ilk olarak sürücü ve işletim sistemi güncellemeleriyle çözmeyi deneyin. Özellikle ekran kartı sürücülerinde yaşanan hatalardan dolayı aniden kapanma sorunları oluşabiliyor."

Bunlarla çözülmezse BIOS Update deneyin.

Geri
Yukarı