Laptop İşlemci Değişikliği

Muhammet Unesı

Hectopat
Yer
Ağızdan çıkan kelimenin affı olmaz.
Daha fazla  
Meslek
Hukuk Fakültesi Öğrencisi
Merhabalar bilgisayarım oyunlarda çok kasıyor. Bilgisayarımın işlemcisini değiştirsem bu sorun düzelir mi? Eğer düzelecekse hangi işlemciyi takmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın modeli nedir? İşlemciniz değişmez. Değişse bile oyunlara katkısı olmayacaktır. Oyunları oynatan işlemci değil ekran kartı.

Bilgisayarınızın modeli nedir? İşlemciniz değişmez. Değişse bile oyunlara katkısı olmayacaktır. Oyunları oynatan işlemci değil ekran kartı.
İşlemcilerin de oyuna katkısı oluyor diye biliyorum ama yanlış mı biliyorum? Çünkü işlemcilerin oyun performanslarına falan bakmıştım da kalitesine göre fark ediyordu.

İşlemcilerin de oyuna katkısı oluyor diye biliyorum ama yanlış mı biliyorum? Çünkü işlemcilerin oyun performanslarına falan bakmıştım da kalitesine göre fark ediyordu.
Genelleme yapmıyorum sadece bu konu için söyledim, konuda laptoptan bahsedilmiş, herhangi bir darboğaz söz konusu olamaz çünkü işlemci ve ekran kartları buna göre ayarlanıyor laptoplarda, ekran kartı kötüyse işlemci ne kadar iyi olursa olsun fark etmeyecektir.
Ekran kartının sağlıklı çalışabilmesi için güzel bir işlemciye ihtiyacı var tabii ki. İşlemci katili olarak adlandırılan ASC Origins gibi oyunlarda da FPS farkı olabiliyor bir miktar.

Hocam bende diyorum ki belki arkadaşin işlemcisi apudur belirtmemiş onu.

APU bir laptopta doğru düzgün oyun oynayamazsın ki zaten...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…