Laptop işlemcisi değiştirilebilir mi?

KemalAydemir

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım Pentium(R) Dual-Core CPU T4500 2.30GHz (2 cpus) işlemcisine sahip lakin ben değiştirmek istiyorum. Değiştirebilir miyim? i3 veya i5 yapmak istiyorum.
6 GB RAM var.

İslemci anakarta gömülü değil ise mümkün ama anakart hangi işlemciler ile uyumlu ona bak

Lehimsiz ve eski laptopların bazılarında evet değişiyor. Laptop marka model yazarsan forum üyeleri araştırıp bakabilir.

Bilgisayarım Pentium(R) Dual-Core CPU T4500 2.30GHz (2 cpus) işlemcisine sahip lakin ben değiştirmek istiyorum. Değiştirebilir miyim? i3 veya i5 yapmak istiyorum.
6 GB RAM var.
Bu işlemci modelinden i serisine geçemezsiniz hocam. Hem soket hemde çipset modeli uygun değil.

Ne önerirsiniz hocam çok anlamıyorum bilgisayarlardan
Hocam anakartınızın soket numarasını ve çipsettini öğrenirseniz internetten o soket yapısına uygun işlemci modelleri bulunabilir. Tabi diğer bir durum anakartınızın şuan ki çalışan işlemcinin Watt değeri üzerinde kapasitesi varmı onuda bilmek lazım. Misal şuan kullandığınız 30Watt fakat core 2 duo 45Watt atıyorum. Bu 45 watt besleyebiliyor mu o önemli

Lehimsiz ve eski laptopların bazılarında evet değişiyor. Laptop marka model yazarsan forum üyeleri araştırıp bakabilir.
Lenovo 20023.

Anladım çok teşekkür ederim.

English Community-Lenovo Community. Lenovo forumda açıklamış bir kullanıcı.
GL40 çipset varsa Max Intel Core 2 Duo T9500 işlemci,
GM45 çipset varsa Intel Core 2 Duo T9900 işlemci ek olarak muhtemelen sizin çipset GL40 model koduna göre diyerek eklemiş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…