Laptop kablo tamiri

mrandarkan

Hectopat
Resimde gördüğünüz kablonun ucu gitti, zorlamadan söktüm ama geri topladığımda laptop açılmıyordu :( Lütfen bunun çözülebilir veya kolay bulunabilir bir şey olduğunu söyleyin. Yardım lütfen.

Düzenleme;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Böyle bir video buldum, kablonun adını bile bilmezken. İnternette hep dolarla ve yabancı sitelerde satışı var. Bilgisayarcılarda bulabilme imkanım nedir? (Büyük şehirde değilim.) Ribbon kablosu tamiri de var videoda, bunu ben yapabilir miyim o kabloya ve düzgün çalışır mı yani bir sıkıntı yaratmaz mı? Baya ucunu kesip yapıyor kişi. Ayrıca çok soru oldu ama başka bir laptoptan sağlam kablo alsam aynı işi görür mü? Bir özelliği var mı yok mu makinelere göre bilmiyorum, bu konuda cahilliğimin kusuruna bakmayın.

image.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo kalınlığını çok ince o yüzden tamirinde dikkat edilmemesi durumunda donanıma zarar verebilir fazlası ile temkinli olun yapabileceğinize inanmıyorsanız yenisi ile değiştirmek en doğrusu olacaktır. 2 tarafı soketli ise kendiniz degistirebilir veya bir ucu lehimli ise kabloyu tedarik edip servislerde yaptirabilirsiniz
İyi forumlar

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı