Laptop kapağını kaldırınca ekran ışığı gelmiyor

mathildarossa

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Monster Notebook kullanıyorum. İşim bitince bilgisayarı kapatmadan kapağını indiriyorum ve 5-10 dakika sonra geri açınca ekran ışığı sanki güç modundaymış gibi en düşük seviyede oluyor ve hiçbir türlü arttıramıyorum, düzelmesi için bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor ve dizi film izlerken ekran ışığı birden düşüyor, mouse ile oynatınca geri ışık açılıyor. Acaba nasıl çözerim?

Driver uyumsuzluğu muhtemelen, tavsiyem;

DDU ile güvenli modda önce nvidia sonra intel grafik driverlarını kaldırın. Sonra windows normal modda açın ve windows'un otomatk olarak yüklemesini bekleyin veya aygıt yöneticisinden grafik kartını bulup sürücüyü güncelle > otomatik ara yolunu izleyerek sürücüleri yükleyin.

Sürücüler yüklendikten sonra Windows'u yeniden başlatıp, dediğiniz sorun devam edecek mi test edin. Sorun çözüldüyse, sadece Nvidia driverlarını, resmi sitesinden kartınız için tavsiye ettiği driverı kurun. Desktop değil, Notebook driverı olmasına dikkat edin. Intel driverlarına dokunmayın.

Driver uyumsuzluğu muhtemelen, tavsiyem;

DDU ile güvenli modda önce NVIDIA sonra Intel grafik driverlarını kaldırın. Sonra Windows normal modda açın ve Windows'un otomatk olarak yüklemesini bekleyin veya Aygıt Yöneticisi'nden grafik kartını bulup sürücüyü güncelle > otomatik ara yolunu izleyerek sürücüleri yükleyin.

Sürücüler yüklendikten sonra Windows'u yeniden başlatıp, dediğiniz sorun devam edecek mi test edin. Sorun çözüldüyse, sadece NVIDIA driverlarını, resmi sitesinden kartınız için tavsiye ettiği driverı kurun. Desktop değil, notebook driverı olmasına dikkat edin. Intel driverlarına dokunmayın.

Tamamdır deneyeceğim çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı