Laptop kapat aç yapınca SSD'yi algılamıyor

wGodfather

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar benim bir sorunum var ve size sormak istiyorum. Benim laptop önceden bir sorunu yoktu ancak bugünlerde bir sorunu çıktı durduk yere. Sorun da şu;
Bilgisayar açıkken hiçbir sorun yok ancak kapattıktan sonra tekrar açmaya çalıştığımda laptop SSD'yi algılamıyor ve işletim sistemimde SSD de olduğu için direk BIOS atıyor. Sonra biraz kapat aç yapıp tekrar denedikten sonra açılıyor sistem. Ancak bu her kapattıgımda yaşanıyor. 2 SSD var laptopta yerlerini değiştirdim gene de aynı SSD'yi görmüyor bu sorun 4 gündür var yazılım kaynaklı olabilir mi yoksa direk garantiye yollamalı mıyım?
Not: SSD BIOS'da gözükmüyor sorun devam ederken.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar benim bir sorunum var ve size sormak istiyorum. Benim laptop önceden bir sorunu yoktu ancak bugünlerde bir sorunu çıktı durduk yere. Sorun da şu;
Bilgisayar açıkken hiçbir sorun yok ancak kapattıktan sonra tekrar açmaya çalıştığımda laptop SSD'yi algılamıyor ve işletim sistemimde SSD de olduğu için direk BIOS atıyor. Sonra biraz kapat aç yapıp tekrar denedikten sonra açılıyor sistem. Ancak bu her kapattıgımda yaşanıyor. 2 SSD var laptopta yerlerini değiştirdim gene de aynı SSD'yi görmüyor bu sorun 4 gündür var yazılım kaynaklı olabilir mi yoksa direk garantiye yollamalı mıyım?
Not: SSD BIOS'da gözükmüyor sorun devam ederken.

Kullandığım cihazda da bu sorun var. Bazen güncelleme yaptıktan sonra cihaza reset atarken oluyor. Nedenini bilmiyorum, çözüm arayışına da girmedim pek. 1,5 yıldır hep böyle. Cihazım ASUS TUF F15 506'li.

Bugün belki güç ayarlarında bulunan hızlı başlatma seçeneği ile ilgili olduğunu düşündüğüm için o seçeneği kapattım. Ama bu bilgiyi destekleyen bir şey yok, sadece deneme aşamasındayım. Bir süre böyle kullanacağım. Windows açılmasında fark edebileceğim bir hız düşüşü olmadı. Sürekli karşılaşıyorsanız siz de bir deneyin, belki sorunu çözer.

Yeni konular

Geri
Yukarı