Laptop kısa devre ile çalıştırma

Astaryus

Hectopat
Arkadaşlar ASUS N51SV laptopa sahibim. Yere düşme sonucu tuşun bağlı olduğu kablo lehimiyle beraber anakarttan koptu. Bir zamanlar açtım 1 ay felan sadece uyku moduna aldım vesaire çalıştırdım laptopu. Annem fişini çekince kapandı ve daha açamıyorum başka bir taktiği var mı?

Ben Packard Bell cihazımda soketi bıçakla kısa devre yaparak açıyordum bilgisayarı.
Hocam ben değdiriyorum yanıyor ama çalışmıyor sistem alternatif bir yolu var mı?
Kısa devre yaparsan parçaları yakma ihtimalin var. Teknik servis'e vermeyi düşünün bence.
Garantisi felan bitti.
Kablonun anakarta bağlı olduğu yerin fotosunu atar mısın? Bence de garantiye gönder.
ba7eaa41-3ae4-42e0-95f1-1e5fdaf81245.jpg

b3474ecb-b9bf-45ce-b75e-c3c4483064db.jpg

Lehim yerleri tam denk geldigi surece sorun olmaz. Eskiden telefonda benzer bir yontemle ekrani calistirirdim. Tabi yanlis denk getirirseniz yuksek ihtimal bir seyler zarar gorur.

Anakart padleri kopmuş, önceden nasıl çalıştırmıştınız?
Yani birden çalışmıştı kafasına göre temas ettiriyorum azcık ışık yanıp sönüyor.
Lehim yerleri tam denk geldigi surece sorun olmaz. Eskiden telefonda benzer bir yontemle ekrani calistirirdim. Tabi yanlis denk getirirseniz yuksek ihtimal bir seyler zarar gorur.
Olmadı hocam ordaki pinler bozuldu o yüzden başka yol soruyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı