Laptop klavyesinde enter tuşu basılı kaldı

Mustea

Decapat
Daha fazla  
Laptop klavyem bozuk olduğu için harici USB bir klavye kullanıyorum. Fakat dünden beri laptop klavyesinin enter tuşu basılı kaldı ve bilgisayarı kullanamıyorum. Klavyeyi sökmek istedim fakat anakartın altında kalıyor ve anakarttaki bir vidayı çok sıktıkları için çıkmıyor. Her vidayı çıkarttım ortadaki vida çıkmıyor bu yüzden klavyeyi sökemedim. Enter tuşuna nasıl bir işlem yapabilirim? Kırıp dökmek serbest zaten kullanılmayacak. İstediğiniz fikirleri önerebilirsiniz.

Laptop klavyem bozuk olduğu için harici USB bir klavye kullanıyorum. Fakat dünden beri laptop klavyesinin enter tuşu basılı kaldı ve bilgisayarı kullanamıyorum. Klavyeyi sökmek istedim fakat anakartın altında kalıyor ve anakarttaki bir vidayı çok sıktıkları için çıkmıyor. Her vidayı çıkarttım ortadaki vida çıkmıyor bu yüzden klavyeyi sökemedim. Enter tuşuna nasıl bir işlem yapabilirim? Kırıp dökmek serbest zaten kullanılmayacak. İstediğiniz fikirleri önerebilirsiniz.

Hocam enter tuşunu çıkartın normal bir şekilde zaten çıkabiliyor çoğu laptopta.

Klavyenin anakart bağlantı soketini anakarttan ayırın.
Bu işlemin vida ile ilgisi yok.
Klavye üzerinde kalabilir.

Klavyenin anakart bağlantı soketini anakarttan ayırın.
Bu işlemin vida ile ilgisi yok.
Klavye üzerinde kalabilir.
Bağlantı soketi hangisi acaba bulamadım ben.

Dosya Ekleri

• IMG_20220827_191452.jpg
    IMG_20220827_191452.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 25
Yanlış fotoğrafı atmışım kusura bakmayın şöyle içini tamamen atayım. Klavye girişi burda yok gibi duruyor.

Hocam enter tuşunu çıkartın normal bir şekilde zaten çıkabiliyor çoğu laptopta.
Hocam çıkarttım hatta içini parçaladım hala basıyor anlam veremedim.

Dosya Ekleri

• IMG_20220827_191719.jpg
    IMG_20220827_191719.jpg
    90,4 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı