Rehber Laptop Pil Göstergesi için DSDT Yamalama

Cevap vermişim ve sende yapmışsın. Ne mutlu sana. Güle güle kullan.

DSDT dosyasını çıkarttım. Dosyada 1,5,7,8,16 lık alanlar vardı. 16 bitlik alanların yamasını yaptım. Yalnız 2 tane de 256 bitlik alan var, rehberde bunun anlatımı yok nasıl yapabilirim?

@montezuma hocam; Rehabman'ın reposunda benim laptobum için uygun batarya patch'i var fakat compile yaptığımda bir sürü hata alıyorum.

Zahmet olacak ama dsl dosyama bir göz atabilir misiniz?

DSDT.dsl

ilgili patch:
bat Samsung-NP470R5E. başlığı altındaki Samsung NP370R5E

benim cihazımın modeli budur Samsung NP370R5E

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2016-11-11 00.59.36.png
    22,1 KB · Görüntüleme: 103
Dosyanda hiç bir hata yok. MacIASL içinde ACPI 6.1 sürümünü kullandığından emin ol.

Merhabalar,
Yazmış olduğunuz DSDT rehberleri ve bu rehberinizin yardımıyla ve GitHub - RehabMan/Laptop-DSDT-Patch: Common DSDT patches for Ivy/Sandy/Haswell laptops for running OS X deki
Laptop-DSDT-Patch/battery/battery_ASUS-N55SL hazır patchini birebir uygulayarak pil göstergesinin yüzdesini düzeltmeyi başardım ancak düzgün çalışan ekran kartı tekrar 7MB görünmeye başladı.
Ekran kartımı ise 10.11+ sonrası için HD4200/HD4400/HD4600/HD5600 Tanıtmak deki rehberinizle kurmuştum ve düzgün bir şekilde çalışıyordu.
Bu sorunu düzeltebilmek için demi DSDT yamasıyla yüklemem gerekiyor artık. Patched DSDT de sadece pil yaması uyguladığım için ekran yaması olmadığı için mi devre dışı kaldı acaba diye çok da bilmeden düşündüm ama bir sonuç bulamadım.
Yardım edebilirseniz sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…