Laptop pilde iken FPS Düşüşü

İşletim sistemi
Windows 11

Egmns09

Centipat
RAM
8 GB 2X4
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD
Ekran kartı
GTX 1660 Tİ
Anakart
bilmiyorum
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600H
Sorunum şöyle odamdaki sıkıntılardan dolayı masamın yerini değiştirmek zorunda kaldım fakat laptopun şarj makinesi oraya yetmiyor ve uzatıcı kablo sipariş ettim ama 6 gün süre verdiler kaliteli olsun 1 defa alayım uğraştırmasın dedim gün fazla oldu ve sürekli oyun oynayan biriyim. Ne laptopum pildeyken 300 FPS giderken birden düşüyor ve 10 saniye 5-10 FPS'lerde gidip geliyor. Bu sorunu nasıl aşarım? Bataryanın kaç saat dayanması umurumda değil ayar neyse söyleyin 1 maç atıp şarja takmaya giderim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows güç ayarlarından yüksek performansa al detaylı ayarlarından da pilde işlemci kullanımını en düşük ve en yüksek%100 yap

Hocam laptop pilde iken fazla güç alamaz, jarz da oynamanız lazım, pilde oynarsanız fps düşecektir, yani Jarz 100 bile olsa kasacaktır.

Güç seçenekleri kısmından fotoğraf atar mısın

Gaming cihazlarda normal bir durum bu. Donanımı batarya tam güçte besleyemez. Aldığınız değerler normal.

Nvidia denetim masasından da güç seçeneklerini yüksek performansa almayı dene. Sorun düzelmez ise arkadaşların dediği gibi bataryada yeterli güç veremiyordur. Oyunları priz den oynamak daha mantıklı zaten.

Dosya Ekleri

• resim_2022-12-26_141234064.png
    176,2 KB · Görüntüleme: 31
Yardımlarınız için teşekkür ederim bilgsayara özel driver çıkmış haberim yok onu kullanınca geçti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…