Laptop RAM slotu kırığı

Furkan Demirkıran

Kilopat
Sosyal Tayfı
Arkadaşlar bundan 8 yıl önce bilgisayarım bozuldu. Ekran kartı veya anakartı yanlış hatırlamıyorsam ve sokak bilgisayar tamircisine götürdüm. Yapamamıştı geri verdi. Ben de kasa aldım onu kullanıyorum, aradan 8 yıl sonra laptop bakayım dedim RAM'lere çıkartınca elimde kaldı. Acaba RAM'leri o mu kırdı? Bir de sanki yapıştırıcı sürmüş gibi?

2019-07-22%2022.44.03-1.jpeg20190722_222903.jpeg20190722_222628.jpeg20190722_222605.jpeg20190722_222415.jpeg

Ben 8 yil önce ayni şekilde kirmiştim. Tükenmez kalemin tuturacağindan metal parça koparip metal kismina degdirip slotu çaliştirmiştim ama. Sende olur mu bilemem.

Genelde mahalle bilgisayarcı abilerimizin en iyi dedikleri şey "FoRmAt aTmAk LaZıM aBi" olduğundan büyük ihtimal yapayım derken RAM slotunu kırmıştır. Çaktırmamak içinse böyle bir şey yapmıştır.

Bu arada fark ettim 1 GB RAM takmış :D 4 GB RAM vardı.
Dandik bir yapıştırıcı ile yapıştırıp geçmiş. Yaparsın sen onu.
Genelde mahalle bilgisayarcı abilerimizin en iyi dedikleri şey "FoRmAt aTmAk LaZıM aBi" olduğundan büyük ihtimal yapayım derken RAM slotunu kırmıştır. Çaktırmamak içinse böyle bir şey yapmıştır.
Yapcak birşey yok. Haram zıkkım olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı