Laptop RAM upgrade

LooperCrow

Hectopat
Yer
balıkesir
Daha fazla  
Meslek
yüksek lisanas
Arkadaşlar elimde Samsung r538-da01tr model numaralı dizüstü bilgisayar var bellek kapasitesini yükseltmek istiyorum.
İşlemci; Intel® Core™ i3-370M Processor (3M cache, 2.40 GHz) Teknik Belgeler
Merak ettiğim nokta ''grafik maksimum dinamik frekansı'' 667 MHz diyor ben 1066 MHz frekanslı bellek değil de daha yüksek frekanslı bellek alırsam grafik kartına aktarabilir miyim?
Veya 1066 MHz 4 + 4 bellek alıp maksimum bellek kapasitesini kullanarak grafik kartına bellek ayırabilir miyim?
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğin şey ekran kartının hızı, işlemcinin hızı gibi yani hayır.
BIOS ayarlarında intel ekran kartına ait ayrılan bellek miktarına ilişkin bir opsiyon yoksa onu da değiştiremezsin, zaten olsa da GBlarca ayırma seçeneği olmaz, MB biriminde olur.

Bahsettiğin şey ekran kartının hızı, işlemcinin hızı gibi yani hayır.
BIOS ayarlarında intel ekran kartına ait ayrılan bellek miktarına ilişkin bir opsiyon yoksa onu da değiştiremezsin, zaten olsa da GBlarca ayırma seçeneği olmaz, MB biriminde olur.
Konuya sert bir giriş yaptın dostum üslubunu beğenmedim. Ayrıca ben GB tabiri kullanmadım MB da kullanmadım bellek dedim.

Okurken sert yazmışım gibi okumuşsun, iç seslendirme sana ait. Kaldı ki ben GBlarca ayırmak istiyorsun da demedim, olasılığın ne olduğunu belirttim.
Neyse bu arada BIOS'ta graphics card memory'de 128 MB, 256 MB gibi seçenekler var. Bir de max seçeneği var. Bu ayarlar ne işe yarıyor?
Kardeş niyetliydim o gün kusura bakma insanlık hali, teşekkür ederim cevapladığın için.

Önemli değil.
Dediğim şekilde, BIOS'da sana verilen opsiyonlar onlar, MAX'dan kastedilen değeri bilemem, genelde BIOS'da bir seçeneği seçince yan tarafta açılımı yazar. Ana sorunu düşünürsek; aldığın ya da almayı planladığın RAM ne kadar olursa olsun içinden kullanılabilecek değer BIOS'da gördüklerin.

Makinanda ikinci bir ekran kartı varsa onun kendi RAM'i olur ve ona da karışamazsın.

Grafik konusunda yetersiz için yapacakların kısıtlı, makina yavaş diyorsan işlemci, RAM ve SSD upgrade'i yapabilirsin, sana kalmış. Yerinde olsam sadece işlemci upgrade'i düşünürdüm, o da ihtiyaçlarına yetmiyorsa.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı