Laptop RAM upgrade

Kuzenime Corsair Vengeance 8 GB almıştık. Aynı modelden buldum sizin için. 2x8 diye takabilirsiniz. Laptop'unuz ile uyumludur.

Attığınız linkte cihaz 12 GB RAM e sahip. Ancak Asus genelde 4 veya 8 GB lık bölümü anakarta entegre şekilde üretim yapıyor. Fiziksel veya yazılımsal bir programdan destek alarak belleklerin birinin anakarta entegre olup olmadığından emin olun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videodan gördüğüm üzere attığın model doğruysa 2 slot RAM var.

İşlemcinin de en fazla 2133MHz DDR4 RAM desteklediği yazıyor. Bunu CPU-Z indirip SPD sekmesinin resmini atarak doğrulayabilirsen iyi olur 🙂. Desteklediğinden hızlı RAM alıp hız indirgenmesin sonra.

Attığınız linkte cihaz 12 GB RAM e sahip. Ancak Asus genelde 4 veya 8 GB lık bölümü anakarta entegre şekilde üretim yapıyor. Fiziksel veya yazılımsal bir programdan destek alarak belleklerin birinin anakarta entegre olup olmadığından emin olun.
İki ramde takılıp çıkartılıyor denedim onun dışında bi sorun olur mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videodan gördüğüm üzere attığın model doğruysa 2 slot RAM var.

İşlemcinin de en fazla 2133MHz DDR4 RAM desteklediği yazıyor. Bunu CPU-Z indirip SPD sekmesinin resmini atarak doğrulayabilirsen iyi olur 🙂. Desteklediğinden hızlı RAM alıp hız indirgenmesin sonra.
Takılı ram 2400 yazıyor ve 16 gb alsam 8+16 daha işime gelir benim.Türkiye dışında daha uygunları var ama vergiden korkuyorum biraz fazla tutar diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı