Laptop RAM yükseltme

Muharrem1

Decapat
Laptoptaki belleğim şu şekilde;

cpu-z.png

DRAM frequency 665,5 diyor, sistemim de DDR4. Bunu 4'le çarpıyorum 2660,4 çıkıyor.
Ben 8 GB RAM alacağım. Bunun için 2600 MHz mi almalıyım? Uyumsuzluk sıkıntısı çıkar mı? İlla 2600 mü olması lazım?

CPU-Z programında ki Memory sekmesinin yanında ki SPD sekmesinden tam değerleri görebilirsin. Ben bu şekilde geçen hafta bilgisayarıma tam değerleri görerek frekans ve marka uyumuna uygun ram yükseltmesi yaptım. Oyunlarda fps artışım oldu memnunum.

8GB RAM alacaksınız ama ürününüz 8GB RAM'i destekliyor mu?
kontrolde bulundum 32 gb ye kadar destekliyor
DDR4 diye 4 ile çarpılmaz. 2 ile çarpacaksınız. Bir sorun var laptopta. 1333 MHz hızında çalışıyor ve CL10 gözüküyor. Frekansı yanlış gösteriyor desem CL değeri de doğruluyor frekansı. BIOS'u sıfırlayın, BIOS ve chipset güncellemesi yapın. Değişme olursa tekrar haber verin.
aida64 diye programdan kontrolde bulundum mhz için etkin saat 2133 diyor gerçek saat 1067 mhz
bide cmd den wmic memorychip get speed bu komutla işlem yaptım etkin saat mhz hızı 2133 çıktı yine acaba cpu-z programındamı sıkıntı var
Hocam sol başta memory slot selection kısmından slot #2'yi seçtiğin zaman takılı olan ram'İn değerlerini görebilirsin.
yine şey çıkmadı hocam programda yanlışlık var sanırım aida 64 programından baktım etkin saat 2133 mhz diyor galiba mhz değerim bu gerçek saat ise 1067 mhz çıktı
bide cmd üzerinden wmic memorychip get speed bu komutla işlem yaptım yine mhz hızı 2133 çıktı
acaba sistemimin desteklediği ram mhz miktarı 2133 müdür ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı