Çözüldü Laptop RAM'inin gömülü olduğu nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emre_2280

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 16 - D1045NT
İyi sosyaller. HP VICTUS 16 laptop sahibiyim. Görev yöneticisinde tek slot ram gösteriyor fakat arkadaşım bunun gömülü olan versiyon yani DIMM olduğunu söyledi. İnternet sitesinden de baktığımız zaman DIMM gösteriyor. CPU-Z programından baktığımda ise tek slot gösteriyor ve sanki harici bir tek slotmuş gibi görünüyor. Laptopu sökmeden tek slot mu veya gömülü + 1 slot olduğunu nasıl anlarım? Eklere detayları bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-21 213042.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-21 213042.png
    23,9 KB · Görüntüleme: 27
  • Ekran görüntüsü 2024-01-21 213123.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-21 213123.png
    62,8 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran görüntüsü 2024-01-21 213147.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-21 213147.png
    120,6 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
DIMM gömülü anlamına gelmiyor ve o cihazdaki RAM lehimli değil. Çift RAM slotunuz bulunmakta.
Uyarı aldığım için cevap veremedim dün, çift slot olduğunu nasıl anladın channel yazan kısımdan mı? Çünkü slot yerinde sadece Slot #1 yazıyor Slot #2 görünmüyor.

Uyarı aldığım için cevap veremedim dün, çift slot olduğunu nasıl anladın channel yazan kısımdan mı? Çünkü slot yerinde sadece Slot #1 yazıyor Slot #2 görünmüyor.
Oralar kesin bilgi vermiyor, cihazın içini bildiğim için anladım.

Oralar kesin bilgi vermiyor, cihazın içini bildiğim için anladım.
Çünkü benim de garibime gitti. Kaç yıllık laptopumda çift kanal gösterirken burada tek kanal gösteriyor, üstüne sitesinde DIMM yazıyor. Anlamadım gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü benim de garibime gitti. Kaç yıllık laptopumda çift kanal gösterirken burada tek kanal gösteriyor, üstüne sitesinde DIMM yazıyor. Anlamadım gitti.

DIMM RAM çubuğu demek zaten RAM'den bahsediyor direkt. Dediğim gibi modelde çift slot var.

DIMM RAM çubuğu demek zaten RAM'den bahsediyor direkt. Dediğim gibi modelde çift slot var.
Hocam, eyvallah çift slot ram var fakat içini açmadan ben bu bilgisayarın çift slot olduğunu nasıl anlayabilirim. Siz anladınız fakat ben anlamadım. İçini sökmeden dışarıdan çift slot olduğundan kesinlikle emin olmam lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı