Laptop şarj aleti nasıl seçilir?

Ssansarsalvo

Hectopat
Şu anki şarj aletim biraz bozuk yenisini nasıl seçeceğime falan baktım. Laptopun altındaki Volt ve amper değerlerine bakın diyorlar ancak bende output değerleri yok sadece input değerleri var orada da 19v -- 3.42a yazıyor. Laptopun modelini Google'ye yazıp şarj aleti diye aratıp ilk sitelere girdiğim de amper ve Volt değerlerinde de aynısı yazıyor ancak emin değilim çünkü bu değerler input yerinde yazıyor. Bir de laptopun jack girişinin boyutunu nasıl öğreneceğim? Dediğim gibi laptopun modelini arattığımda ilk sitelerde 4.0X1.7 yazıyor ancak emin değilim belki benim ki farklıdır. Bir de bazı modellerin jackı düz yani şöyle şarj aleti 1

Benimki ise şöyle şarj aleti 2 ancak ucu sarı değil siyah o yüzden emin olamıyorum. Bir de bazı şarj aletleri retro bu ne demek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, şarj aletinin çıkış değerini zaten yazmışsınız. İmkan varsa detaylı resim atın. Arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır. Laptopun tam modelini de yazın.

Hocam, şarj aletinin çıkış değerini zaten yazmışsınız. İmkan varsa detaylı resim atın. Arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır. Laptopun tam modelini de yazın.

Laptop modeli: Grundig GNB 1589 B1 i5
Resimi akşam atayım şuan da telefonuma erişimim yok.
Hocam resimden anlayabilecek misinizi? Metre ile ölçmeye çalıştım öyle bile olmadı.
Ucu böyle kaç mm olduğunu nasıl anlarım?

Dosya Ekleri

• şarj.jpg
    şarj.jpg
    29,7 KB · Görüntüleme: 32
  • şarj2.jpg
    şarj2.jpg
    26,2 KB · Görüntüleme: 35

Yeni konular

Geri
Yukarı