Laptop şarj limitleme uygulaması önerisi

titan80

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Samsunda Battery Life Extender idi sanırım böyle bir program var. Şarjı %80'e sınırlıyor. Kendi bilgisayarımda da %100 olsun istemiyorum, aynı şekilde %80 veya belirleyebileceğim bir limitte şarj dursun istiyorum. Bu tarz bir program mevcut mu diğer bilgisayarlar için?
Bu programı buldum Battery limiter | robotonfire, güvenli midir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adım adım bilmiyorum ama BIOS’ta FlexiCharger var oradan ayarlayabilirsin. Ben %40-90 yaptım. %40 altına inmeden şarj etmiyor ve %90 üstüne çıkmıyor.

Hocam muhtemelen o ayar senin modelin biosuna özeldir. Bende öyle bir ayar yoktu biosta.
yukardaki programın videosu şu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ama nekadar güvenilirdir bilemedim açıkçası.

Casper kullanıyorum American Megatrends Inc. BIOS var. Laptop olduğu için belki hepsinde vardır dene şansını derim. Program yüklemeden halletmiş olursun.
Program hakkında da bir şey diyemem daha önce böyle bir şey kullanmadım hiç.

Merhabalar, Monster notebookum için ben de bu uygulamaya bakıyorum. Kendi uygulamasında koruma modu gibi bir şey var fakat anladığım kadarıyla sadece hızlı şarj olmasını engelliyor, yine bilgisayar %100 şarj olmaya devam ediyor.

Ben de sürekli güce bağlı olduğum için %60 gibi bir seviyede sabit tutmak istiyorum. BIOS'tan da kontrol ettim, maalesef ilgili ayar yok.

Acer care centerin daha önceden limit sınır koyma özelliği varmış şuan a315-34 aspire modelini kullanıyorum malesef sınırlama özelliği yok.Lenovo ve Dell markalarını da kullanyorum bu ikisinde var ama acer da malesef yok.Bios içerisinde şarj ile ilgili bir bölümü bulamadım mevcut değil.

Arkadaşlar Samsunda Battery Life Extender idi sanırım böyle bir program var. Şarjı %80'e sınırlıyor. Kendi bilgisayarımda da %100 olsun istemiyorum, aynı şekilde %80 veya belirleyebileceğim bir limitte şarj dursun istiyorum. Bu tarz bir program mevcut mu diğer bilgisayarlar için?
Bu programı buldum Battery limiter | robotonfire, güvenli midir sizce?
Bu programı kullanan oldu mu? Güvenilir mi acaba?

Son düzenleme:
Acer care Center'in daha önceden limit sınır koyma özelliği varmış şu an A315-34 Aspire modelini kullanıyorum maalesef sınırlama özelliği yok. Lenovo ve Dell markalarını da kullanyorum bu ikisinde var ama Acer da maalesef yok. BIOS içerisinde şarj ile ilgili bir bölümü bulamadım mevcut değil.

Bu programı kullanan oldu mu? Güvenilir mi acaba?

Uygulamanın güvenilirliğiyle ilgili sorun göremedim ama herhangi bir limitleme özelliği de yok. Uygulama sadece istenilen seviyeye gelince uyarı veriyor şarjı durdurmuyor.

Geri
Yukarı