Laptop şarj olurken FPS düşüyor

ismailma95

Decapat
Merhaba. Ayarlarım ve CPU-GPU verileri fotoğraflarda mevcuttur. Önceki konulara baktım ama yardımı olmadı, sorunu nasıl çözebilirim lütfen yardımcı olur musunuz?

Laptop bu ekran görüntüleri alındığı sırada %40 civarında ve şarj oluyordu.

Dosya Ekleri

• 3.png
    3.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 100
  • 4.png
    4.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 97
Son düzenleyen: Moderatör:
En düşük işlemci durumunu %70'e çek en az.

Neden?
Bende de %0 ve performansla ilgili bir sorun yaşamadım hiç.

Merhaba. Ayarlarım ve CPU-GPU verileri fotoğraflarda mevcuttur. Önceki konulara baktım ama yardımı olmadı, sorunu nasıl çözebilirim lütfen yardımcı olur musunuz?

Laptop bu ekran görüntüleri alındığı sırada %40 civarında ve şarj oluyordu.

Fişten çektiğin zaman batarya ile kullanımda daha mı yüksek FPS?

Hocam bataryanın yarısından fazlası boş gördüğüme göre. Dolmasını bekleyin. Düzelecektir.
Ayrıca işlemci performansını arttırma seçeneğini etkinleştirin.

Neden?
Sisteme ve oyunun optimizasyonuna göre değişir. Kimisinde %0'da olmasına rağmen işlemci en az %40 gibi bir randımanla çalışır kimisinde %10. En düşük işlemciyi %100 sıralarına çektiğinde bazıları ısınma da yapabilir. En stabili %50-%70 sıraları.

Neden?

Fişten çektiğin zaman batarya ile kullanımda daha mı yüksek FPS?
Hayır 10 fps'ye kadar düşüyor rdr2'de
Hocam bataryanın yarısından fazlası boş gördüğüme göre. Dolmasını bekleyin. Düzelecektir.
Ayrıca işlemci performansını arttırma seçeneğini etkinleştirin.
Zaten batarya doluyken sıkıntı yok ama ben dolarken de oynamak istiyorum problem orada hocam. işlemci performans arttırmayı kendim ayar ekleyerek kapattım çünkü aşırı ısınmaya sebep oluyor ve ani fps düşüşleri yaşıyorum. Normal işlemcisi yetiyor oyunlarda
Deniyorum hocam şu an
Turbo fanı da açtım ve şu an gayet iyi 50 fps ile oynuyorum normaldeki gibi. Peki şunu sorayım bir de, performans arttırmayı açsam tekrar ve CPU 2.8'den 3.8'e çıksa bu süreçteki ısınmayı nasıl engelleyebilirim ? Şu konu sonrasında bu ayarı ekledi, bulabildiğim tek çözüm buydu: i7 7700 HQ ve 1050 Ti sistem FPS düşmesi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı