Laptop şarja takılı olduğu halde şarjı azalıyor

Ssansarsalvo

Hectopat
5 Yıldır aynı bataryayı 2 yıldır da aynı şarj aletini kullanıyorum bugün şarja taktığımda fark ettim ki şarjı azalıyor. Sizce sorun bataryada mı? Yoksa şarj aletinde mi?

Bataryaların ömürleri vardır. Kullansan da kullanmasan da içindeki reaksiyonlar durmadan devam eder. Bu yüzden de yıllar geçtikçe bataryalar yaşlanıp ölmeye başlar. Özellikle kötü kullandıysan bataryan komaya falan girmiştir.

5 Yıldır aynı bataryayı 2 yıldır da aynı şarj aletini kullanıyorum bugün şarja taktığımda fark ettim ki şarjı azalıyor. Sizce sorun bataryada mı? Yoksa şarj aletinde mi?
Böyle durumlarda bilgisayarı kapat ve şarja tak başka türlü normal olarak şarja girmez.

Benim laptopta da aynı sorun var sarj %100'den %97 oluyor daha aşasına inmiyor 1 yıldır kullanıyorum format attım düzeldi ama sizinkinin ömrü bitmiş 5 yıl geçmiş aradan model verirseniz sizin için en sağlıklı laptop bataryasınını bulabiliriz.

Ben bataryayı düşünüyorum çünkü önceden de %90 şarjda takılıp kalıyordu.
Bilgisayar modelini soruyorsanız:Grundig GNB-1589-B1-İ5
Ben bataryayı ucuz bir şey sanıyordum gayet pahalıymış.Ve de ben öğrenci olduğum için o kadar para veremem.Daha uzun süre vakit geçiririm diye düşünmüştüm.Maceram sadece 5 yıl sürdü

Son düzenleme:
Bataryan ölmüş, pil atık kutusuna atılmasını unutmuşlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…