Laptop şarja takılıyken oyunlar kasıyor

Miss

Hectopat
Daha fazla  
Samsung marka Nvidia GT630M, Intel i7, 16 GB RAM, 1 TB laptop var. Uzun süredir laptopum sarjda iken bir süre oynadıktan sonra kasıyor. Örnek verirsek, sarjda bir süre 100 FPS ile CS:GO oynuyorum, 20 dakika sonra oyun 15 FPS'e düşüyor. Şarjı cıkarınca sorun cozuluyor. Ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim :). Tüm oyunlar kasıyor. NFS Most Wanted 2005 yapımı oyun bile sarjda bir süre oynadıktan sonra kasıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar;
Konuyu aradan uzun bir zaman geçmesinin ardından hortlatıyorum ama aynı sorun bende de var HP envy ad100nt model ultrabook ile bu sorunu yaşamaktayım hatta servise gönderdim fakat ne yazık ki bir çare bulunamadı. Sıcaklık değeri 67 de sabit kalıyor şarj takılıyken de bu değişmiyor ama takılmalar ve FPS droplar oluşuyor. Konuyla ilgili yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler

Ad100nt kullanıyorum, işlemci volatjını -0.100 olarak ayarladım böylece aşırı ısınma ortadan kalktı. Performansta çok etkili olmadı.

Merhaba işlemci voltajını değil gücü düşürmelisiniz denetim masası > güç seçenekleri (hangi seçeneği kullanıyorsanız ) > plan ayarlarını değiştir > işlemci güç yönetimi , buradan işlemciyi %90 çekerseniz sorun düzelecektir

Merhaba işlemci voltajını değil gücü düşürmelisiniz denetim masası > güç seçenekleri (hangi seçeneği kullanıyorsanız ) > plan ayarlarını değiştir > işlemci güç yönetimi , buradan işlemciyi %90 çekerseniz sorun düzelecektir
Teşekkürler zaten voltaj düşürme sorunumu işlemci güç yentiminden daha iyi çözdü. Anlattığınız frekansı sınırlıyor sanırım, kalsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı