Laptop şarjda %100'de vs şarjda %80'de oynamak

gamerr28

Centipat
Arkadaşlar selamlar. Laptop şarjımın %100 ve şarj cihazımın takılı olduğu zamanlarda 70-80 FPS aldığım bir oyunda eğer laptopumun şarjı %100'den az ise ve şarja takılıysa 50-60 FPS aldığımı fark ettim. Sizce bu normal bir durum mudur? Söz konusu iki durumda da laptopum şarja takılı fakat daha yüksek FPS aldığım durumda şarjım %100.
Ben bu durumun oyun oynarken şarj cihazının aynı zamanda bataryayı doldurmaya çalışmasından dolayı FPS düşüşü olduğunu düşünüyorum. Sizce normal bir durum mu, değilse ne yapmam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selamlar. Laptop şarjımın %100 ve şarj cihazımın takılı olduğu zamanlarda 70-80 FPS aldığım bir oyunda eğer laptopumun şarjı %100'den az ise ve şarja takılıysa 50-60 FPS aldığımı fark ettim. Sizce bu normal bir durum mudur? Söz konusu iki durumda da laptopum şarja takılı fakat daha yüksek FPS aldığım durumda şarjım %100.
Ben bu durumun oyun oynarken şarj cihazının aynı zamanda bataryayı doldurmaya çalışmasından dolayı FPS düşüşü olduğunu düşünüyorum. Sizce normal bir durum mu, değilse ne yapmam gerekir?
Şarjda oynarken FPS seviyeniz 30'un altında dahi olabilir. Dizüstü bilgisayarlar genellikle şarjda iken batarya ekran kartına yeterli gücü sağlayamaz. Şarjda oynadığınızda daha fazla FPS aldığınızı fark edeceksiniz.
Kısacası normal.

Bu durum bir ihtimal, bilgisayar sarjı azaldığı vakit, otomatik olarak uygulamaları, enerji tasarrufu modunda çalıştııyor olabilir. Buna ekran kartı panelinden bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı