Çözüldü Laptop şarjı %99'da kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

403976

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1637770255646.png

Hep böyle oluyor fişi çıkar tak yapınca düzeliyor ama tekrardan oluyor düzelmiyor.

Çözüm
Normal olabilir, ben de 100'e gelmesi 30 dakikayı buluyor. Batarya %90'dan sonra voltajı gittikçe düşürerek şarj olur batarya sağlığı için. Yani hiç 100 olmayıp prizden çekince 100 olması normal olabilir.
Windows ile ilgili bir hata da olabilir. %94 pil sağlığına sahip MSI GL65 laptopumda da olabiliyordu. Pil sağlığını ölçen uygulamalardan pilin durumuna bakabilirsiniz. Önerebileceğim bir uygulama yok maalesef.

Hocam laptopu şarjı 0'a düşene kadar kullanın. Şarj bitince otomatik kapandığında şarja takıp tekrar açın sorununuz geçici de olsa düzelecektir.
Eğer sorun düzelmezse batarya kaynaklı bir sorundur.

Normal olabilir, ben de 100'e gelmesi 30 dakikayı buluyor. Batarya %90'dan sonra voltajı gittikçe düşürerek şarj olur batarya sağlığı için. Yani hiç 100 olmayıp prizden çekince 100 olması normal olabilir.

Çözüm
Pil sağlıklı görünüyor 2 uygulamadan baktım.

Büyük ihtimal sebebi bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı