Laptop şarjı çabuk bitiyor

TEST LİAN

Centipat
Makaleler
1
SSD veya HDD modeli
512
Arkadaşım ile yazılım okuyoruz. Bilgisayar özelliklerimiz aynı. Bende HP Pavilion onda ise Lenovo idepad Gaming var. Onun sarjı tasarrufda 3 saat civarı gidiyor benim ise 1 buçuk saat tasarruf açık olmasına rağmen. Ne yapmam gerek? İkimizde Windows 11 kullanıoyruz drviverlarımız vs. her şey güncel. Bilgisayarım daha 1 aylık sorunsuz sıfır cihaz onunda öyle.
Edit- Pavilion yazılımı ile batarya testi yapınca en ufak problem olmadığını gösteriyor.

Arkadaşım ile yazılım okuyoruz. Bilgisayar özelliklerimiz aynı. Bende HP Pavilion onda ise Lenovo idepad Gaming var. Onun sarjı tasarrufda 3 saat civarı gidiyor benim ise 1 buçuk saat tasarruf açık olmasına rağmen. Ne yapmam gerek? İkimizde Windows 11 kullanıoyruz drviverlarımız vs. her şey güncel. Bilgisayarım daha 1 aylık sorunsuz sıfır cihaz onunda öyle.
Edit- Pavilion yazılımı ile batarya testi yapınca en ufak problem olmadığını gösteriyor.
Batarya ölmüş olabilir 1 aylık olsa bile. Kullandığınız programlar senin bilgisayara ağır gelebilir vs. çok seçenek var. En iyisi bataryayı köküne kadar bitirip %100'e kadar şarj et. [köküne kadar bitirmek için USB yardımıyla telefonunuzu şarj edin. Zaten bittiğinde şarj etmeyi bırakacak ve kendi kendine kapanacaktır.]

Hocam ayarlardaki pil sağlığı ne durumda?

Buyur hocam.
11.png

Laptoplarinizin özellikleri farklıysa normal işlem GPU vb.

Yeni konular

Geri
Yukarı