Laptop sıcaklık değerleri

Berkay9

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD ryzen 5 7640HS
SAMSUNG DDR5 16GB 5600MHZ RAM
NVİDİA GeForce RTX4050
1TB SSD
Notebookumun yapısı küçük ve havalandırma sayısı çok içindeki tozları hepsini temizledim termal macunu kurumamıştı ellemedim ve sıcaklık değerleri şunlar.

Anlık 70-80 derece yi buluyor fakat tekrar 65-63-60-55 gibi düşüyor boşta iken.
Ekran Alıntısı.PNG

Değerler normal. Laptoptan masaüstündeki gibi 30-40 derece CPU beklemeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Notebookumun yapısı küçük ve havalandırma sayısı çok içindeki tozları hepsini temizledim termal macunu kurumamıştı ellemedim ve sıcaklık değerleri şunlar.

Anlık 70-80 derece yi buluyor fakat tekrar 65-63-60-55 gibi düşüyor boşta iken.
Eki Görüntüle 523801

Hocam benim eski tip bir laptopum vardı LOL'de 90-100 derece ile değişiyordu 101 olunca kapanıyordu yani normal hocam.

Ben fanı ve ızgaralı olan bir yer var orayı çıkardım Full hepsi elime geldi zaten ızgara toz doluydu çok güzel bir şekilde temizledim ama termal macunda herhangi gir kuruluk yoktu gayet kaygandı. Anakarttaki tozları da temizledim fanın ortasında bir boşluk vardı sanırsam oraya bir yağ koyuluyordu ondan bir damla döktüm biraz fanı döndürdüm ve taktım. RAM'leri silgi ile sildim HDD'yi de silgi ile ucunu dikkatlice sildim CD ROM fazlalık yaptığı için ve kullanmadığım için çıkardım bir kenara koydum ısıya bir etkisi olur diye sadece bunları yaptım bir yanlışım var mıdır acaba?

Ben fanı ve ızgaralı olan bir yer var orayı çıkardım Full hepsi elime geldi zaten ızgara toz doluydu çok güzel bir şekilde temizledim ama termal macunda herhangi gir kuruluk yoktu gayet kaygandı. Anakarttaki tozları da temizledim fanın ortasında bir boşluk vardı sanırsam oraya bir yağ koyuluyordu ondan bir damla döktüm biraz fanı döndürdüm ve taktım. RAM'leri silgi ile sildim HDD'yi de silgi ile ucunu dikkatlice sildim CD ROM fazlalık yaptığı için ve kullanmadığım için çıkardım bir kenara koydum ısıya bir etkisi olur diye sadece bunları yaptım bir yanlışım var mıdır acaba?

Aksine virüs taraması haricinde her şeyi en doğru şekilde yapmışsın.(yağ konusunu bilmiyorum:D)
izninle 1/2 dk içimde sana Windows virüs ve kalıntı temizliği hakkında yazı yazacağım adı Windows cin çıkarma ayini:D.
Evet cin çıkarma ayinimiz.
1- Temp klasörünün içini temizle.
2- Appdata içinden eski programlarla ilgili kalıntıları sil.
3- Program filesten eski kalıntıları sil.
4- Kullanmadığın programları sil.
5- ESET nod32/Kaspersky/Emsisoft antivirüslerinden biri ile tarama yapıp her şeyi temizle.
6- Antivirüsün Avast ise 5. adımdan önce onu imha et (internete Avast verileri satıyor yazarsan sebebini anlarsın)
7- Her şeyi tekrarla.
Eğer yineden olmazsa cidden bilemeyeceğim :/.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı