Laptop soğutucular işe yarıyor mu?

Frstghost

Hectopat
Makaleler
2
Laptopum yeni ama yazin havalar cok sicak oldugu icin laptop cok isiniyor. Laptop sogutucu almaya karar vermistim, internette arastirirken bu videoyla karsilastim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video da kullandigi sogutucularda düzgün bir düsüs alinmamis. Hatta laptop standiyla laptop sogutucu benzer degerler vermis.
Gercekten ise yarayip yaramadiklarinda tedirginlik duymaya basladim.

Laptopum yeni ama yazin havalar cok sıcak oldugu icin laptop cok isiniyor. Laptop sogutucu almaya karar vermistim, internette arastirirken bu videoyla karsilastim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Video da kullandigi sogutucularda düzgün bir düsüs alinmamis. Hatta laptop standiyla laptop sogutucu benzer degerler vermis.
Gercekten ise yarayip yaramadiklarinda tedirginlik duymaya başladım.

Ben tutucu aldım ve malum klimalı ortamda durmamız gerekiyor tabii klima ne kadar sıcaklığı düşürüyor o tartışılır tutucu alınca Cyberpunk RT açık yüksek ayarlarda bazı sahnelerde 77 dereceye kadar düşüyor işlemci yani soğutucu almak yerine tutucuda alabilirsiniz.

Eski bilgisayarlarda işe yarayabilir ama yeni bilgisayarlarda işe yaramaz bence.
Aslında laptoplar için vereceğiniz paraya bağlı olarak düşük miktarda alınması gereken şey laptop tutucu. Önerim en azından soğutucudan daha etkili olduğunu düşünmekten dolayıydı. Tabii işe yarayan bir soğutma için en azından 2k civarı bir parayı gözden çıkarmak lazım.

Laptopum yeni ama yazin havalar cok sıcak oldugu icin laptop cok isiniyor. Laptop sogutucu almaya karar vermistim, internette arastirirken bu videoyla karsilastim.
Gercekten ise yarayip yaramadiklarinda tedirginlik duymaya başladım.

Laptop soğutuculardan fazla bir şey beklememek gerekir. İşe yarayıp yaramıyacağı bilgisayarına bağlı biraz da. Excalibur'larda olduğu gibi alt ızgarası açıksa işe yarayabilir ama alt ızgarası açık değilse fazla bir işe yaramaz. Malum havalar çok sıcak ve az bile düşürse sıcaklığını kardır. Stanttan ziyade soğutucu almanda fayda var.

Geri
Yukarı