Laptop sunucuya cevirme - Elektrik tüketimi

OnurTasci

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Kendime yeni bi leptop aldım. Eski leptopumu da boş beklemesin diye sunucu haline getirip oyun serverleri kurmak istiorum.

Leptop özellikler:

• 1gb ekran kartı
  • 4gb ram
  • 4 i3 işlemci

• Leptopum 7/24 acık kalıcak. Ayda kaç tl eletrik faturası tutar acaba + modem de acık durcak.
  • Leptopu 7/24 acık tutmam leptopu erken yaşta öldurur mu ? Eski leptopumu alalı 3 yıl olmuştur.

Veya en temizinden ne yapmam lazım ?

Yazım hatalarım varsa kusura bakmayın :)

Teşekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayda 15 TL'den fazla tutacağını sanmıyorum zira bir laptop 40 Watt gibi bir enerji tüketir boşta. Oyun sunucusunun da çok yük bindireceğini sanmıyorum.

Ömrünü kısaltır /24 kullanmak ama gerekli temizliğini ve bakımını yaparsan devasa bir sorun olacağını sanmam.

ısınma problemi derken misal ben WMvare Workstation yi pc ye kurdum yani pc herşeye hazır programlar acık halde bi ısınma olmuyor gayet normal şekilde ama alt kısmı biraz sıcaklık oluyor onun için leptop altı fan aldım fan la birlikte ısınma yapmıyor

ayda 15tl tutarsa eletrik faturası o iyi temizligi bakımı derken nasıl bişi yapmam lazım leptopu sokup temizleme gibi mi yoksa pc yi full bi formatlıyım diyorum pc de sadece gerekli programlar olsun diye

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı