Laptop temizlik sonrası aniden kendini uyku moduna alıyor

Bundan 3 sene önce almış olduğum Lenovo Ideapad 700 laptopumda bu zamana kadar karılaşmadığım bir sorun ile uğraşmaktayım. Çözümünü epey araştırdım fakat bulamadım. Öncelikle laptopumun özelliklerini sıralayayım:
İşlemci: Intel (R) Core (TM) i7-6700HQ CPU @ 2.60 GHz
RAM: 16 GB DDR4
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 950M

Sorunum ne zaman başladıdan ve ne olduğundan bahsedeyim. Yaklaşık 1 hafta önce laptobumda termal macun değişikliği ve temizleme işlemi yaptım, değişiklikten ve temizlikten sonra her şeyi tam taktığıma emin olarak montajı bitirdim. Bilgisayarımı kapadım ve her zamanki gibi video ve oyunuma devam ederken bir anda mavi ekran geliyor. Yani CTRL+alt+delete tuşuna basıp geldiğimiz ekranda kilitle seçeneğini seçmiş gibi yaklaşık 1-2 sn mavi ekranda kilitlendi yazısı çıkarak laptop kendini uykuya alıp kapıyor. Herhangi tuşa veya mouseye basınca tekrar kendini açıyor. Yani tam olarak kapamıyor, uykuya alıyor laptopu. Tekrar açıp kontrol ettim, vidalar tam sıkı olarak kapalı yani gevşeklik yok, başka bir yerde hata mı yaptım bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı