Laptop TN panel yerine IPS panel takmak istiyorum

TeCDeT

Hectopat
Yer
Warsaw
Merhaba.
Uzun süredir kullandığım dizüstü bilgisayarımın (Casper Nirvana NB 15.6 chy) TN panelinden usandım artık. Araştırdığım kadarı ile 40 pin imiş lakin ne kadar çok araştırır isem o kadar çok detay çıktı. Çok fazla sayı, tür ve model var ki kafam karşıtı. Şu anda kullanmakta olduğum panel yerine herhangi bir 15.6 inç 40 pin IPS panel alıp taksam ne olur ki? Veyahut şu anda kullanmakta olduğum panelin modeli ya da "tür"ünü nasıl öğrenebilirim? İnternetten izlediğim videolarda adamım aldığı bir tane panel kısa geldi mesela. Bu da beni hafif tedirgin etti.

Bazı dizüstü modellerinde 144 Hz yükseltmesi ve TN-IPS panel değişimi yapılabildiğini biliyorum da asıl soru şu, aynı şey Casper için geçerli olsa da 400 lira vermeye değer mi?

Bazı dizüstü modellerinde 144 Hz yükseltmesi ve TN-IPS panel değişimi yapılabildiğini biliyorum da asıl soru şu, aynı şey Casper için geçerli olsa da 400 lira vermeye değer mi?
Cok gariptir bir Casper kullanıcısı olarak insanların neden Casper sevmediklerini pek anlamış değilim. Arkadaş çevrem de hala şaşırtabiliyor Casper kullandığım için. Bilemiyorum ya. Şu anda PC toplamak ya da laptop almak istemiyorum. Elimdekini güncelleme meyilliyim. Bilgilendirme için teşekkür ederim 😁

Paneller üniversal değil yani x bir panel alırsan elinde patlaması büyük ihtimal. Panelin arkasında üreticinin stickerı olur, orada tam modeli yazar, o bilgiyi vererek paneli satandan uyumlu mu diye bilgi alabilirsin. Uyumlu ama soket yeri farklı ise uzatmasını da alman gerekir.

Paneline ait bilgiyi de o stickerdaki model numarasıyla öğrenebilirsin.

Paneller üniversal değil yani x bir panel alırsan elinde patlaması büyük ihtimal. Panelin arkasında üreticinin stickerı olur, orada tam modeli yazar, o bilgiyi vererek paneli satandan uyumlu mu diye bilgi alabilirsin. Uyumlu ama soket yeri farklı ise uzatmasını da alman gerekir.

Paneline ait bilgiyi de o stickerdaki model numarasıyla öğrenebilirsin.
Hocam bende 60hz ips var 120hz panel le değiştirme imkanı varmı laptop asus fx504gd 1050 ye bazı oyunlarda yetmiyor

Şurada belirtilen panelden satanlar var ama kalitesi, uyumluluğu ve yükseltmenin değip değmeyeceği tartışılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı