Laptop tuşlarının altına bir şey gitti

m1cope

Kilopat
Laptop tuşlarının altına bir şey gitti ya da bir sıkıntı var. Tuş altında bir şey varmış gibi zor basıyor. Nasıl halledebilirim?

Tuşu kırmayacak şekilde ince bir şey ile hafifce kaldırın, gerekirse çapraz köşelerden altına ince ve zarar vermeyecek bir maddeyle kaldırıp bakabilirsiniz. Dikiş iğnesi olur, örgü yaparken kullanılan tığlardan olabilir illaki vardır öyle bir şey. Mantar tuş anahtara temas eden kırıntı, toz vs olabilir.

Laptop tuşlarının altına bir şey gitti ya da bir sıkıntı var. Tuş altında bir şey varmış gibi zor basıyor. Nasıl halledebilirim?
Eğer boşluk tuşu gibi yaylı veya demirli bir tuş ise tuşu hızlıca çıkarmayın tuş kırılabilir genellikle tutturma yeri olur orasını ayırın ve tuşu öyle çıkartın

Bilgisayarın marka modeli nedir?
Bazı klavyeler @riphrid dediği gibiyken bazıları kasa altına gömülüdür ve hafif bir zorlamada elinde kalır.
Asus TUF'un oyun bilgisayarlarından var. D tuşu sıkıntılı sadece. Mekanik klavyeler gibi olmadığı için çekiniyorum kaldırmaya çalışmaya

Maalesef TUF kasanın tuşları kasa içinde ve kaldırıp temizlemeye çalışırsan alttaki mekanizmayı kırabilirsin.
Teknik bir firmadan destek al derim.
Ben de biraz baktım ama bir yolunu bulamadım. Bir yönlendirme için Asus'a mail attım. Bekliyorum cevaplarını. Teşekkür ederim.

Hocam ben böyle durumlarda sert bir tane basıyorum yetiyor

Hocam ben böyle durumlarda sert bir tane basıyorum yetiyor
Daha önce olduğunda sizin dediğiniz gibi yapıyordum. Hatta içindeki kırıntının kırıldığı hissediliyordu. Ama bu sefer işe yaramadı. Sert bir şey sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…