Laptop USB portu gidip geliyor

Xdrmz

Centipat
Daha fazla  
Son günlerde laptopum da klavyenin bağlantısı gidip geliyordu klavyeyi başka bir bilgisayarda denediğim zaman çalışıyordu. Bugün tamamen kesildi hiç çalışmadı portlar, yeniden başlatmaya karar verdim fakat kapanırken fanlar gücü kesmedi. Bir süre bekledim ve zorla kapattım açınca hepsi çalıştı. Bu neden olur ve belki bundandır diye söylüyorum. Type-C girişini USB çevirip kulaklık takıyorum.

Not: Laptop depremde USB'ler takılıyken yere düşmüştü bu sorun ondan sonra olmaya başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Portlar zarar görmüştür büyük ihtimal ama kapatmada da sorun yaşamışsınız. Düştükten sonra içerideki diğer parçalarda zarar görmüş olabilir. USB sürücüsünü silip tekrar yükleyin en iyi ihtimal güncellemeyle bozulmuştur diyebilirim. Ama düşüp zarar gördüyse çözüm zor maalesef.

Portlar zarar görmüştür büyük ihtimal ama kapatmada da sorun yaşamışsınız. Düştükten sonra içerideki diğer parçalarda zarar görmüş olabilir. USB sürücüsünü silip tekrar yükleyin en iyi ihtimal güncellemeyle bozulmuştur diyebilirim. Ama düşüp zarar gördüyse çözüm zor maalesef.
Şöyle bir sorun olmuştu kapatmadan önce sadece 1 portta sorun vardı klavyeyi çıkarttım başka porta taktım çalışmadı mauseyi söktüm oraya taktım çıkardım başka porta taktın yine çalışmadı kapatıp açtıktan sonra çalıştı ayrıca sorun varken sadece ışık gelip gidiyordu

Şöyle bir sorun olmuştu kapatmadan önce sadece 1 portta sorun vardı klavyeyi çıkarttım başka porta taktım çalışmadı mouseyi söktüm oraya taktım çıkardım başka porta taktın yine çalışmadı kapatıp açtıktan sonra çalıştı ayrıca sorun varken sadece ışık gelip gidiyordu.

O zaman büyük ihtimal fiziksel zarar gördü. En azından 1 tane sorunsuz çalışan port varsa USB çoklayıcı alıp kullanabilirsiniz. Başka çözüm yok gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı