Laptop Webcam Sorunu

alibjk1903183

Centipat
Arkaşlar Webcam kamerası yerine harici Webcam kullanmak istiyorum. Dahili Webcam kötü oldugundan dolayı harici Webcam aldım. Driver larını kurdum. AMCap diye bir uygulama üzerinden kamerayı çalıştırabildim. Ancak bir sorunum var bu kamerayı memuplay diye bir uygulamada kullanmak istiyorum. O uygulamada bilgisayarın dahili kemarasına bağlanıyor.

Dahili kamera aygıt yöneticisinde "kamera kısmında" gözüküyor.

Almış olduğum harici kamera ise "Görüntüleme Aygıtlarında" gözüküyor.

Harici kamerayı aygıt yöneticisinde kameralar kısmına taşıyabilsek sorunum çözülür gibi. Böyle bir şey mümkün mü? Ne yapmam gerekli? Yardımcı olursanız memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu yanlış anladıysam kusura bakmayın. Memuplay dediğiniz emulatör mü? Kullanılacak kamerayı emulatör arayüzünden seçmeyi denediniz mi?
dogru anlamissiniz evet . Emulator programinda pc camera olarak secim yapiliyor tek. Oda laptopun kendi kamerasini algiliyor . Doger webcam goruntuntuleme aygitlarinda gozuktugu icin algilamiyor. Ne yapcagimi bilemedm 2 gundur

Bende kullanıyorum o emülatörü. Şöyle bir seçenek var belki görmemiş olabilirsiniz. Burdan denediniz mi?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    55,8 KB · Görüntüleme: 29
  • 2.png
    2.png
    39,5 KB · Görüntüleme: 30
Bende kullanıyorum o emülatörü. Şöyle bir seçenek var belki görmemiş olabilirsiniz. Burdan denediniz mi?

evet bende de bu sekilde ayni. Pc kamerasi aktif gozkuyor oda laptopun webcami icin calisiyor .. harici webcam icin kullanamiyorum . Kullanabilsen sorunum cozulmus olcak..

Siz harici webcam ile kullanabiliyor musunuz uygulamada .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı