Laptop Windows lisansını başka Laptopa kurma

Fubiku

Hectopat
Yer
antalya
Daha fazla  
Hayırlı geceler.

Arkadaşlar benim aşmam gereken bir konu var. Forumda yüzeysel bir araştırma yaptım ancak net sonuçlar elde edemedim. Benzeri konular var ancak her konu için farklı cevaplar verilmiş. Bu nedenle konu açma ihtiyacı duydum. Daha önce birazdan bahsedeceğim konu ile alakalı başlık açıldıysa özür dilerim. Fazlada zamanım olmadığı için bu başlığı açmak durumunda kaldım. Şimdiden ilgili arkadaşlara teşekkür ederim.

Konu şu arkadaşlar; Grundig marka laptop'um Windows 8.1 PRO ile gelmişti. Ben Windows 10 PRO'ya önce yükseltme yapıp daha sonra temiz kurulum yaparak sorunsuz Windows 10 PRO'ya geçtim.

Bugün gidip Lenovo marka laptop aldım. Yeni laptop'um Windows 10 Single Language ile geldi. Grundig marka laptop'umdaki Windows 10 PRO'yu, yeni aldığım Lenovo marka laptopumda kurup etkinleştirebilir miyim? Yeni laptopuma Windows 8.1 PRO yükleyip yükseltme yapıp sonra temiz kurulum yaparak Windows 10 PRO'yu etkinleştirebilir miyim?

Birde şunu sorayım yeni bilgisayarımda gereksiz bir sürü program yüklü... Windows 10 Single Language format atıp Microsoft'un sitesinden indirdiğim ISO'da PRO ve Home versiyonu var.. Ben, etkinleştirme sorunu olmayacak olan hangi sürümü yüklemem gerekecek? Bu Windows 10 SL = Home versiyonu mu demek?

Tekrardan teşekkür ederim.

product key programını indir cihazın lisansının oem mi retail mi olduğuna bak. Eğer lisans retail ise başka cihaza aktarabilirsin. Eğer oem lisans ise hiç bir aktarım yapamazsın. Bilgisayarında yüklü olan sürümde format atmak zorundasın. Farklı sürümlerde atarsan aktifleşmeyecektir. Format sonrası internete bağlanman yeterli kendiliğinden lisanslanır bilgisayar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı