Laptop yüksek boyutlu oyunlarda kapanıyor

Daha fazla  
Arkadaşlar iyi sosyaller. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var, artık kafayı yemek üzereyim. Laptopum ısınma sorunu olmamasına rağmen ETS 2 GTA 5 gibi yüksek boyutlu oyunlara girince 5 6 dakika sonra komple bilgisayar kapanıyor. Ancak Minecraft gibi düşük boyutlu oyunlarda herhangi bir sorun ile karşılaşmıyorum. Yani bilgisayarda anlık kapanma gibi bir sorun yok. Laptopumda 240 GB SSD ve 1TB depolama yani HDD bulunmakta. Ekte vermiş olduğum üzere anlaşılacağı gibi bilgisayar formatlı. Windows 10 ve oyunlar komple SSD'ye kurulu. 2014 model Toshiba serisi. İşlemcisi AMD A8-7410 APU with AMD Radeon R5 Graphics. 2,20 GHz frekansında. Sürücüleri de nisan 2022 yani son sürüm. 6 GB RAM mevcut. Pek çok yöntem denedim oyunları ve işletim sistemini hard diske taşıdım oyuları taşıdım tekrar yerine getirdim ama yok düzelmiyor. Hani sorunun neden kaynaklı olduğunu bulamıyorum. Giriyorum en fazla 10 dakika sonra sistem kapanıyor. Bilgisayar ısınıyor mu, sürücüler güncel mi diye sormayın durumun bilincindeyim fakat yok yani olmuyor yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• 2022-08-20.png
    2022-08-20.png
    495,8 KB · Görüntüleme: 16
Isınmadan olabilir hocam. Benim emektar Grundig laptop Minecraft'ta 5 dakika sürmeden ısınıp kendini kapıyordu.

Sıcaklıklar normal dediğiniz kaç derece ki? Sıcaklıklarda sorun yoksa batarya veya adaptör sıkıntılı olabilir.
Laptop soğutucu kullanmaktayım. Sıcaklık en yüksek 60 derece oluyor. Batarya öldü zaten ama şarj aletine takılı kalmadan 1 saat çalışabiliyor. Adaptör sağlam ama bunu sadece yüksek boyutlu oyunlara girince kapanıyor. Yani adaptör, ısınma yada bataryayla alakalı durum yok. Teşekkürler

Isınmadan olabilir hocam. Benim emektar Grundig laptop Minecraft'ta 5 dakika sürmeden ısınıp kendini kapıyordu.
Hocam kusura bakmayın da yazdım yani ama ısınma sorunu yok diye. Teşekkürler

Laptop soğutucu kullanmaktayım. Sıcaklık en yüksek 60 derece oluyor. Batarya öldü zaten ama şarj aletine takılı kalmadan 1 saat çalışabiliyor. Adaptör sağlam ama bunu sadece yüksek boyutlu oyunlara girince kapanıyor. Yani adaptör, ısınma yada bataryayla alakalı durum yok. Teşekkürler
Bence adaptör bozuk, aşırı yük gerektiren oyunlarda yetersiz kalıyor gibi. Deneme şansınız varsa aynı Watt değerine sahip başka bir adaptörle deneyin.

Oyunlsrı oynarken adaptörün sıcaklığını konyrol eder misin oynadığın oyun GTA 5 gibi olursa iyi olur.
Şu anda GTA5 yüklü değil. Yani zaten oyuna girdikten 10 dakika sonra kapatıyor. Bu ısınmasına yetecek bir süre değil. Ama adaptör elimle uzun süre tutabileceğim kadar ılık. Sağolun

Bence adaptör bozuk, aşırı yük gerektiren oyunlarda yetersiz kalıyor gibi. Deneme şansınız varsa aynı Watt değerine sahip başka bir adaptörle deneyin.
Bu mantıklı bir cevap ama şarjı dolu iken de yapıyor adaptöre takılı değilken de. Bence adaptörle de alakası yok. Ama bulursam deneyeceğim

Arkadaşlar ram yetersiz kalıyor diye ram kapasitesini 8 gb'a yükselttim sanal bellekten de yükselttim ancak gene düzelmiyor ya bunun sorunu ne anlamıyorum.
20220823_154814.jpg
Rami 6 dan 8 gb çıkardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı