Laptopa 2 monitör bağlamak

STAUF

Hectopat
Merhaba laptop a şu an bir adet monitör bağlı ve iki ekran olarak kullanıyorum ama ek bir ekrana ihtiyacım olduğu için 2. bir monitör bağlayarak toplam 3 ayrı ekran olarak kullanmak istiyorum. İnternette ve forum da biraz gezinince kafam karıştı hangi kabloyu almalıyım bilgisayarım 2. monitörü destekler mi gibi soru işaretleri oluştu.
Şu an HDMI çıkışını aktif kullanıyorum 2. monitörü bağlamak için USB 3.0 to HDMI aparatı alsam işimi görür mü ya da sadece VGA çıkışı mı kullanmak zorundayım ya da başka hangi yol var. Laptopum üstünde 1 HDMI 1 VGA ve USB 3.0 çıkışım mevcut ve ekran kartım GeForce 920M.

VGA ile çıkış alman sağlıklı olacaktır. USB to HDMI gibi bir çıkışın verimli çalışacağından kuşkuluyum. GF 920M ekran kartı olduğunu düşünürsek ThunderBolt yoktur diye düşünüyorum.

VGA ile çıkış alman sağlıklı olacaktır. USB to HDMI gibi bir çıkışın verimli çalışacağından kuşkuluyum. GF 920M ekran kartı olduğunu düşünürsek Thunderbolt yoktur diye düşünüyorum.

1 adet Type-C çıkışım var aslında ama görüntü aktarmayı desteklemiyor.
VGA dan çıkış alırsam kaliteden kayıp yaşar mıyım

1 adet Type-C çıkışım var aslında ama görüntü aktarmayı desteklemiyor.
VGA dan çıkış alırsam kaliteden kayıp yaşar mıyım
Monitörüne göre değişir. Kaliteli bir dönüştürücü ile HDMI dönüşümü yaparsan masa üstünde kalite kaybı yaşamasan da oyun vb. durumlarda ufak dalgalanmalar yaşaman muhtemel.
VGA harici görüntü alamazsın.

Type-C eşit değildir Thunderbolt ile. Type-C bir soket tipi iken, ThunderBolt bir bant genişliği/soketin desteklediği veri yolu teknolojisi demektir.

Monitörüne göre değişir. Kaliteli bir dönüştürücü ile HDMI dönüşümü yaparsan masaüstünde kalite kaybı yaşamasan da oyun vb. durumlarda ufak dalgalanmalar yaşaman muhtemel.
VGA harici görüntü alamazsın.

Type-C eşit değildir Thunderbolt ile. Type-C bir soket tipi iken, Thunderbolt bir bant genişliği/soketin desteklediği veri yolu teknolojisi demektir.

Daha çok yazılım da ek ekran olarak kullanacağım için beni rahatsız etmeyen bir kayıp olacak o zaman bilgilendirme için teşekkür ederim. Son olarak kaliteli bir dönüştürücü olarak bildiğiniz bir marka mevcut mu acaba?

Muhtemelen cihazınızın sadece bir tane HDMI çıkış portu var. Eski Type-C-ler maalesef görüntü aktarımı yapamıyor. Bence USB'den bir ekran kartı alıp çözmek en makulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen cihazınızın sadece bir tane HDMI çıkış portu var. Eski Type-C-ler maalesef görüntü aktarımı yapamıyor. Bence USB'den bir ekran kartı alıp çözmek en makulu.

Evet cihazımda bir adet HDMI ve 1 adet VGA çıkışı var ama USB'den ekran kartı almak en mantıklısı derken ne demek istediğinizi anlamadım tam.

Daha çok yazılım da ek ekran olarak kullanacağım için beni rahatsız etmeyen bir kayıp olacak o zaman bilgilendirme için teşekkür ederim. Son olarak kaliteli bir dönüştürücü olarak bildiğiniz bir marka mevcut mu acaba?
Dark markasını kullandım zamanında. Memnun kalmıştım. VGA to HDMI alman gerekiyor. Aktarımı VGA kablo ile yapacaksın. HDMI kablo ekrana takılacak veya var ise direkt VGA monitör de bir çözüm.

USB'den Ekran kartı ne demek açıklarsan cidden sevinirim. Zira hayatımda ilk defa duyuyorum bu terimi.

Geri
Yukarı