Laptopa bağlanan mikrofon çalışmıyor

DgknGkdnz

Kilopat
Benim 1 tane kulaklıklı mikrofonum var onun girişi tek jaklı yani hem mikforon hemde ses . 2.mikrofonumun ayrı ayrı jakları var .

Ben ikisinide denedim fakat hala laptopun mikrofonun sesi geliyor diğer kulaklıklardan mikrofon sesi gelmiyor neden acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Screenshot_2.jpg
Screenshot_2.jpg
Ses ayarlarından takılı mikrofonu seçmen gerek, biraz ayarları kurcala.
Ayarları tamamen kurcaladım bir fayda yok bakın resimli anlatım'ı göstereyim birde.

Öncelikle tek jaklı olan çalışmayabilir, ki bende de çalışmıyor. 3 adet giriş koymuşlar pcye. 2 tane jaklı olanı deneyin, ve doğru yere taktığınıza emin olun.

2. opsiyon nedir, ekran görüntüsündeki? Onu varsayılan yapmayı denedin mi? Aynı kutuyu sağ tıklayınca gizli öğeleri göster gibi bir opsiyon varsa onu seçip dene.
Gelişmiş ses kayıt ayarlarında, başka bir aygıt görünüyor ve sesi kapalı ise sesini aç.
Son olarak aygıt yöneticisinde yüklenmemiş herhangi bir driver var mı ? Bu sadece emin olmak için, normalde aygıtı seçip sesini açınca sorunsuz kullanabiliyor olman gerek. Bu işlemlerin hepsini mikrofon/kulaklık ortak yuvasını kullanarak yap.

Öncelikle tek jaklı olan çalışmayabilir, ki bende de çalışmıyor. 3 adet giriş koymuşlar pcye. 2 tane jaklı olanı deneyin, ve doğru yere taktığınıza emin olun.
Evet o dediğinizi daha önceden denedim 2 jaklı olan mikrofonlu kulaklıktaki mikrofon çalışıyor, fakat bundan dediğim gibi 1 hafta önceye kadar tek girişli jakta ki mikrofon da calışıyordu şuan tık yok .

Bir şey daha sormak istiyorum ben diğer Laptop uma taktığımda yani bu kulaklıktan o aralar mikrofonundan ses geldiği vakitlerde Diğer laptopa taktım kulaklığı mikrofonu bunda tanımadı daha sonra kendi Laptop uma taktığım'da da mikrofon olmadı acaba bunla bir alakası varmı dır varsa'da nedir acaba ?

2. opsiyon nedir, ekran görüntüsündeki? Onu varsayılan yapmayı denedin mi? Aynı kutuyu sağ tıklayınca gizli öğeleri göster gibi bir opsiyon varsa onu seçip dene.
Gelişmiş ses kayıt ayarlarında, başka bir aygıt görünüyor ve sesi kapalı ise sesini aç.
Son olarak aygıt yöneticisinde yüklenmemiş herhangi bir driver var mı ? Bu sadece emin olmak için, normalde aygıtı seçip sesini açınca sorunsuz kullanabiliyor olman gerek. Bu işlemlerin hepsini mikrofon/kulaklık ortak yuvasını kullanarak yap.
Cevabın için teşekkürler.
Devre dışı bırakılmış aygıtlar zaten etkin durumdaydı ona rağmen başka mikrofon yok, Bütün driver'larım da güncel bu arada '' Driver Booster '' yardımıyla otomatik güncelliyor zaten ve daha deminde kontrol ettim hepsi güncelmiş

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı