Laptop'a bağlı monitörde G-Sync aktif etme nasıl yapılır?

Eren YILMAZ

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Lenovo Y520 Laptop'a AOC 24G2U monitörü bir ucu display, bir ucu ise Usb Type-C kablo ile bağladım. (Laptop'da Display girişi yok ve Hdmı ile 144 hz alamıyordum.) Ve şuan 144 hz alabiliyorum. Ayrıca Nvdia G-Sync'i açmak istiyorum fakat Nvdia denetim masasında ekran ayarları kısmı yok. Sadece 3D ayarlar kısmı mevcut.
Laptop kullanıp bağlı olan monitör de G-Sync açanları internette gördüm. Sizden ricam bilen varsa bana yardımcı olur musunuz?

Not: Erkan kartım Nvidia Geforce Gtx1050. Tüm sürücüler güncel. Ayrıca monitör ayarlarında DP 1.2 seçili ve FreeSync açık.

Monitörü açtığım zaman DP bağlı olduğunu ekrana bilgi mesajı veriyor. Sorunum galiba bilgisayar dizüstü olduğu için monitör, İntel Graphics dahili kartından görüntüyü alıyor. Onu Nvidia olarak ayarlamayı bilsem Denetim Masası'nda ekran ayarları çıkacak diye düşünüyorum. Ama ayarlamayı yapmayı bilmiyorum.

Monitörü açtığım zaman DP bağlı olduğunu ekrana bilgi mesajı veriyor. Sorunum galiba bilgisayar dizüstü olduğu için monitör, İntel Graphics dahili kartından görüntüyü alıyor. Onu Nvidia olarak ayarlamayı bilsem Denetim Masası'nda ekran ayarları çıkacak diye düşünüyorum. Ama ayarlamayı yapmayı bilmiyorum.
Monitörün DP girişine taktığın için doğal olarak o şekilde yazıyor. Mesela aynı şekilde dönüştürücü vasıtasıyla bilgisayarın HDMI çıkışından monitörün VGA girişine bağlasan ekranda "VGA bağlı" diyecek. Monitör kendi durumu için öyle diyor.
Özetle GSYNC'i aktif hale getirmek için bilgisayarın DP çıkışından görüntü verilmesi gerekiyor.

Sorunum galiba bilgisayar dizüstü olduğu için monitör, İntel Graphics dahili kartından görüntüyü alıyor. Onu Nvidia olarak ayarlamayı bilsem Denetim Masası'nda ekran ayarları çıkacak diye düşünüyorum. Ama ayarlamayı yapmayı bilmiyorum.
Maalesef imkansız. NVIDIA Optimus teknolojisi bu şekilde çalışıyor. Intel Graphics devre dışı bırakılamaz. İkisi birlikte çalışıyor gibi düşün.

Bugün forum da bir arkadaş konu açmıştı orada görmüştüm. Arkadaş bir ucu display, bir ucu ise mini display port ile bağlamış ve G-Sync'i aktif etmiş. Sonrasın da bir hata almış ama ne idi bilmiyorum.

Merhabalar. Lenovo Y520 Laptop'a AOC 24G2U monitörü bir ucu display, bir ucu ise USB Type-C kablo ile bağladım. (Laptop'da Display girişi yok ve HDMI ile 144 Hz alamıyordum.) Ve şu an 144 Hz alabiliyorum. Ayrıca NVIDIA G-Sync'i açmak istiyorum fakat NVIDIA denetim masasında ekran ayarları kısmı yok. Sadece 3D ayarlar kısmı mevcut.
Laptop kullanıp bağlı olan monitör de G-Sync açanları internette gördüm. Sizden ricam bilen varsa bana yardımcı olur musunuz?

Not: Erkan kartım NVIDIA GeForce GTX1050. Tüm sürücüler güncel. Ayrıca monitör ayarlarında DP 1.2 seçili ve FreeSync açık.

Çözümü buldunuz mu?

Geri
Yukarı