Laptopa çay döküldükten sonra klavyede bazı tuşlar çalışmıyor

Fearain

Hectopat
Yer
Wall Maria
Daha fazla  
Meslek
Akatsuki Fansub Anime Ekibi Koordinatörü
Merhaba, 3 hafta önce numpad kısmına şekerli çay döküldü. Bilgisayarı kapattım ters çevirdim kuruttum bir şeyi yoktu. Ben ayrı bir klavye takıp kullanıyorum az önce deneyeyim dedim ekteki tuşlar çalışmıyor ve çay dökülen kısım yapış yapış olmuş. Sabah açtığım konuda bilgisayarımı temizleteceğimi söylemiştim. Bilgisayarcıya burayı açtırıp kolonyalı bezle sildirsem düzelme şansı var mı ben şekerin orada kuruyup iletkenliği engellediğini düşünüyorum.

unknown.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop klavyeleri farklı olur hocam. Altında bilgisayara bağlanan bir film şeridi gibi bir şey var. Hah işte o nem kaptı mı bozuluyor ve dönüşü yok.
Laptop klavyesi daha yeni değişmişti eskisinin üstüne yeni tuşları takma imkanımız yok değil mi?

Merhaba, 3 hafta önce numpad kısmına şekerli çay döküldü. Bilgisayarı kapattım ters çevirdim kuruttum bir şeyi yoktu. Ben ayrı bir klavye takıp kullanıyorum az önce deneyeyim dedim ekteki tuşlar çalışmıyor ve çay dökülen kısım yapış yapış olmuş. Sabah açtığım konuda bilgisayarımı temizleteceğimi söylemiştim. Bilgisayarcıya burayı açtırıp kolonyalı bezle sildirsem düzelme şansı var mı ben şekerin orada kuruyup iletkenliği engellediğini düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1346599

Bende numlocka gazoz döktüm kuruttum söktüm sildim ama kendi kendine tuşlara basmaya devam etti sıfır klavye taktırdım laptop klavyesi sıkıntı kanka.

Kauçukları değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Ya da kauçukları arasına kaçtı ise iletmeyi engelliyor olabilir. Sadece tuşu değil kauçukları da temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Plastiklerini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Ya da plastik arasına kaçtı ise iletmeyi engelliyor olabilir. Sadece tuşu değil plastik aksamlarını da temizlemeyi deneyebilirsiniz.
klavye.PNG
Klavye bu tipte ben de iletimi engellediğini düşünüyorum numpad kısmında. Plastik zaten o şeridi kapatıyor ayrıca çok alakasız tuşlar çalışmamazlık yapıyor f1 tuşları gibi.
Bende numlocka gazoz döktüm kuruttum söktüm sildim ama kendi kendine tuşlara basmaya devam etti sıfır klavye taktırdım laptop klavyesi sıkıntı kanka.
Benim elimde çalışan fakat üstündeki tuşu kırık olan bir klavye daha var tuş değişimine gidebilir miyim bu 2 klavye arasında?

Eki Görüntüle 1346628 Klavye bu tipte ben de iletimi engellediğini düşünüyorum numpad kısmında. Plastik zaten o şeridi kapatıyor ayrıca çok alakasız tuşlar çalışmamazlık yapıyor f1 tuşları gibi.

Benim elimde çalışan fakat üstündeki tuşu kırık olan bir klavye daha var tuş değişimine gidebilir miyim bu 2 klavye arasında?
Boyutları aynı ise deneyebilirsiniz çoğunda mekanizma aynı oluyor. Sadece kauçuk kısmını alıpta deneyebilirsiniz. Dediğim gibi sorun kauçuk kaynaklı olabilir. Test ederek görebilirsiniz eğer şeritte sorun yoksa tabii.

Boyutları aynı ise deneyebilirsiniz çoğunda mekanizma aynı oluyor. Sadece kauçuk kısmını alıpta deneyebilirsiniz. Dediğim gibi sorun kauçuk kaynaklı olabilir. Test ederek görebilirsiniz eğer şeritte sorun yoksa tabii.
Bakalım inşallah temizletince düzelir sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı