Çözüldü Laptopa HDMI ile 144 Hz monitör bağlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berkakuvaeken

Femtopat
Öncelikle hepinize hayırlı akşamlar dilerim.
Ben ASUS X550VX cihazını kullanıyorum da ekran kartım 950M ben bu laptop bilgisayarıma, HDMI ile 144 Hz monitör bağlasam 60 Hz mi kullanabilirim yoksa 120 Hz mi bu konuda bana yardım ederseniz çok sevinirim. Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Kullandığım laptop sistemim;

Çözüm
HDMI 1.3 ve üstü ise normalde evet, 1080p 144hz olur ama ekran kartınızın desteklememe veya laptop üreticisinin porta kilit koymuş olma ihtimali var.
Hocam, 120 Hz alabilirsiniz. Maalesef çoğunlukla kilit koyuyorlar. Bu sebeple 120 Hz alabiliyorlar.

Yorumlarınız için çok sağolun arkadaşlar.. hayırlı akşamlar dilerim.
Teşekkürler..
Aynı laptop bende de var. 240hz monitörde 120 hz olarak kullanıyorum.
Oynadığınız oyunları bilmiyorum ama soğutucu falan kullanmama rağmen oyunlarda fpsim çok düşüyor sizde de oluyor mu acaba ?
Hocam, 120 Hz alabilirsiniz. Maalesef çoğunlukla kilit koyuyorlar. Bu sebeple 120 Hz alabiliyorlar.
bana 60 hz alırsın dediler de ondan dolayı sorma gereği duydum eminsiniz dimi hocam bu konuda.

Hocam ben de 165hz monitör aldım ama 120hz alabiliyorum. HDMI to DP dönüştürücü kablolar var. Fakat ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum. Konu ile ilgili hem Intel hem de ASUS Destek ekibine yazdım. Intel üretici firma ile görüşmemi söyledi. ASUS Destekten gelecek bilgiyi bekliyorum. Ama asıl sıkıntı şu galiba. Bizim laptop HDMI çıkışı entegre ekran kartı Intel HD Graphics 530 üzerinde çalışıyor. HP Omen Intel Graphics 630 ve NVIDIA 1050TI ekran kartları olan arkadaşım HDMI üzerinden direk harici ekran kartı NVIDIA GPU bağlandı. Sorunsuz 165hz kullanıyor. Bilgi gelince size de söylerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı