Laptopa monitör bağlayınca VGA No Signal hatası

genelalem

Hectopat
Daha fazla  
Laptopumu garantiye göndermiştim, geri geldiğinde kullandığım desktop bilgisayarın monitörünü bağlamak istedim. VGA to HDMI aletlerini falan aldım bağladım ancak VGA no signal hatası veriyor ama desktopa takınca VGA'da herhangi bir problem olmadığını görüyorum. Var mı çözümü olabileceğini düşündüğünüz bir şeyler? :)

Merhaba. Masaüstü PC'nizin VGA çıkışındaki çözünürlük & frekans ayarları arada kullanlan bir dönüştürücü (adaptör) kullanıyorsanız çok uygun, laptopun çıkışında ise laptoptaki ekran kartı çıkışındaki frekans & çözünürlük seçimi bu dönüştürücü için uygun olmayabilir, uygun olmadığında VGA sinyali harici monitöre gitmiyordur. Kolay gelsin.

Merhaba. Masaüstü PC'nizin VGA çıkışındaki çözünürlük & frekans ayarları arada kullanlan bir dönüştürücü (adaptör) kullanıyorsanız çok uygun, laptopun çıkışında ise laptoptaki ekran kartı çıkışındaki frekans & çözünürlük seçimi bu dönüştürücü için uygun olmayabilir, uygun olmadığında VGA sinyali harici monitöre gitmiyordur. Kolay gelsin.

Hocam aradan 2 yıl geçmiş ama bende aynı sorunu yaşıyorum bir bilginiz var mı?

Merhaba. PC ekran kartı çıkış arayüzü ile monitör arayüzü arasında dönüştürücü bir adaptörü (HDMI>VGA gibi) kullanıyor musunuz? Kullanmıyorsanız başka bir ekran kablosuyla da ayni denemeyi yapın. Bir de POST (Power on self test) PC 'de monitörde başlayamadığında (CPU - ekr. kartı - RAM ve anakartın kasa altından kötü bir temasında) ekrana görüntü gelmeyebilir, bu esnada kasa fanları dönebilir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Merhaba. PC ekran kartı çıkış arayüzü ile monitör arayüzü arasında dönüştürücü bir adaptörü (hdmı>vga gibi) kullanıyor musunuz? Kullanmıyorsanız başka bir ekran kablosuyla da ayni denemeyi yapın. Bir de post (Power on self test) PC'de monitörde başlayamadığında (CPU - ekr. Kartı - RAM ve anakartın kasa altından kötü bir temasında) ekrana görüntü gelmeyebilir, bu esnada kasa fanları dönebilir. Kolay gelsin.

Evet dönüştürücü kullanıyorum.

Merhaba. Çözünürlük & frekans ayarlarını ekran kartının görüntü ayarlarından deneme-yanılma yaparak değiştirmeyi deneyin, standart çözünürlük ayarlarından monitörde görüntü alınan bir ayarı sabit tutup hafızaya alın. Dönüştürücü kullanıldığında her çözünürlük & ekran tazeleme oranı (frekans) ayarı ne yazık ki bu dönüştürücülerden geçip monitöre ulaşamıyor hocam. Bu konuda bazı deneme-yanılmaları yaparak dönüştürücünün geçirebildiği çözünürlük & frekans görüntü ayarını hafızaya alıp bu ayarı sürekli sabitlemeniz gerekiyor. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı